Trzecie miejsce Polonii w turnieju Zyko-Dróg!

W sobotę w Radomiu rozegrano po raz drugi turniej piłkarski o puchar firmy Zyko Dróg. W finale Orzeł Wierzbica pokonał 1:0 Szydłowiankę Szydłowiec. Trzecie miejsce zapewniła sobie Polonia Iłża pokonując Oskara Przysucha!!

Była to już druga edycja turnieju autorstwa Zygmunta Kobylarczyka, szefa firmy Zyko Dróg. Piłkarze grają z ograniczonym przepisem o spalonym. Nie obowiązywał on na całej szerokości boiska od środkowej linii do linii pola karnego.

- W moim przekonaniu futbol jest szybszy, nie ma zawężania pola gry i taka gra w przyszłości może się sprawdzić i będzie się podobać - mówi Zygmunt Kobylarczyk.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które podzielono na 2 grupy.

Wyniki:

I Grupa

Orzeł Wierzbica - Legion Głowaczów 3:1
Oskar Przysucha - Legion Głowaczów 3:0
Orzeł Wierzbica - Oskar Przysucha 3:0

Klasyfikacja końcowa:

1. Orzeł Wierzbica 6 pkt
2. Oskar Przysucha 3 pkt
3. Legion Głowaczów 0 pkt

II Grupa

Szydłowianka Szydłowiec - Polonia Iłża 1:0
Zwolenianka Zwoleń - Polonia Iłża 0:1
Zwolenianka Zwoleń - Szydłowianka Szydłowiec 1:4

Klasyfikacja końcowa:

1. Szydłowianka Szydłowiec 6 pkt
2. Polonia Iłża 3 pkt
3. Zwolenianka Zwoleń 0 pkt

W grupie 1 dwa efektowne zwycięstwa zanotował Orzeł Wierzbica. Gra tego zespołu mogła się podobać. Z kolei w grupie 2 zwyciężył ubiegłoroczny mistrz turnieju Zyko Dróg - Szydłowianka Szydłowiec. Oba zespoły spotkały się w finale. W końcówce meczu po bramce Kacpra Michalskiego, Orzeł zwyciężył i zgarnął nagrodę w wysokości 2500 zł oraz sprzęt sportowy w postaci piłek. Pozostałe ekipy również otrzymały gratyfikacje finansowe i piłki.

Ciekawie było też w meczu o trzecie miejsce, gdzie po ładnym strzale z rzutu wolnego, Karola Stępniewskiego, Polonia Iłża pokonała Oskara Przysucha. Z około 20 metrów do bramki mierzył Stępniewski, trafił w poprzeczkę jednak piłka odbiła się i przekroczyła linię bramkową. Dobić próbował jeszcze Emil Kapusta jednak nie było to już potrzebne.

Piękny strzał zarejestrowały kamery Echa Dnia. Można zobaczyć go w 22 sekundzie tego filmu:

Mecz o 5 miejsce: Legion Głowaczów - Zwolenianka Zwoleń 0:0, karne 4:3
Mecz o 3 miejsce: Polonia Iłża - Oskar Przysucha 1:0
Mecz o 1 miejsce: Orzeł Wierzbica - Szydłowianka Szydłowiec 1:0.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Orzeł Wierzbica
2. Szydłowianka Szydłowiec
3. Polonia Iłża
4. Oskar Przysucha
5. Legion Glowaczów
6. Zwolenianka Zwoleń

Oprócz rywalizacji sportowej warto też napisać, że firma Zyko Dróg obchodziła swoje 25-lecie istnienia. Jej właściciel nagrodził nagrodził i uhonorował najlepszych i naqjdłużej zatrudnionych pracowników Zyko Dróg. Gratulujemy i życzymy kolejnych wielu lat z sukcesami sportowymi i biznesowymi.