U-16 | Liderem Polonia

Bardzo ładny mecz zagrali piłkarze Polonii z rocznika 1999. Wygrali 5:0 co udowadnia, że juniorzy grają na naprawdę wysokim poziomie.

Pierwsza bramka padła bardzo szybko, a jej autorem był Tomasz Szot. Piłka wpadła do bramki po dużym zamieszaniu w polu karnym. Druga bramka padła znacznie później, ponieważ goście z Policznej skutecznie się bronili, udało im się nawet stworzyć bardzo dobre akcje. Ale to iłżanie rządzili na boisku o czym świadczyła druga bramka, którą trafił Jakub Lisek.

Goście mający bagaż dwóch goli po przerwie przeszli do zmasowanej ofensywy i piłkarze Polonii mieli trudności z przejściem na pole przeciwnika, jednak po kilku minutach wszystko wróciło do normy.

Trzecią bramkę po rzucie rożnym do bramki z około 12 metrów wbił Błażej Rutkowski. Kolejna bramka padła po naprawdę bardzo ładnej akcji, do bramki trafił Tomasz Szot (był to jego 4. gol w lidze).

Piąta bramka padła w końcówce spotkania. Pierwszy raz w U-16 ze względu na swoje umiejętności zagrał zawodnik U-14 - Jakub Jadczak, i to właśnie on strzelił piątą bramkę. W pobliżu połowy otrzymał piłkę i pobiegł z nią w stronę bramki wykiwał obrońcę Gryfu i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Aktualnie po dwóch rozegranych kolejkach juniorzy Polonii są liderem tabeli. Tabela jest dostępna tutaj.

IKS Polonia 99 Iłża 5:0 (2:0) GKS Gryf Policzna

1:0 Tomasz Szot
2:0 Jakub Lisek
3:0 Błażej Rutkowski
4:0 Tomasz Szot
5:0 Jakub Jadczak