U-16 | Polonia Iłża 3:1 (1:0) Gryf Policzna

W 9. kolejce Radomskiej I Ligi Juniorów Młodszych gracze Polonii Iłża po jednym z najsłabszych meczów w tym sezonie pokonali outsidera ligi Gryfa Policzna 3:1

Początek meczu był bardzo dobry, iłżanie ciągle atakowali. Jednak po kilkunastu minutach ich siła ofensywna osłabła i to goście doszli do głosu.

W 28 minucie po błędzie bramkarza gości Polonię strzałem głową na prowadzenie wyprowadził Patryk Tusiński. Goście z Policznej do końca pierwszej połowy mieli dwie bardzo dobre okazje, ale w środę szczęście było po stronie Biało-Zielonych.

Kto w drugiej połowie oczekiwał poprawy gry Polonistów srogo się zawiódł. Zamiast dobrej gry mieliśmy "obronę Częstochowy" w defensywie i rwaną ofensywę. W 62 minucie po składnej akcji pod bramką gości padła druga bramka dla Polonii. Jakub Ziomek w polu karnym zagrał na drugą stronę do Mariana Sokoła, ten wycofał piłkę do Patryka Tusińskiego, który pokonał bramkarza gości po raz drugi.

W kolejnych minutach doszło do ogromnego oblężenia pola karnego gospodarzy i po zamieszaniu w obronie Polonii padła bramka kontaktowa dla Gryfa.

Poloniści po tej bramce wyszli z akcją, w której kluczową rolę odegrał Marian Sokół, który zdobył bramkę i tym samym ustalił wynik meczu.

Kontuzja Ziomka

Podczas meczu brutalnie sfaulowany został bramkarz Sebastian Ziomek. Nie wyglądało to poważnie, ponieważ golkiper wstał i nawet bronił dalej. Po meczu jednak zaczął odczuwać ból w żebrach. Okazało się na szczęście, że to nic poważnego, ale niestety Ziomka czeka 2 tygodnie przerwy.

1:0 Patryk Tusiński 28'
2:0 Patryk Tusiński 62'
2:1 zawodnik Gryfa 68'
3:1 Marian Sokół 73'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 16. Adrian Wicik, 4. Wiktor Romanowski, 13. Marcelin Życiński, 15. Maciej Sałek (50' Jakub Lisek) - 2. Jakub Strużyna (70' Jan Bartos), 8. Maciej Dusiński, 3. Mateusz Ruszkowski, 5. Tomasz Tuźnik (55' Marian Sokół) - 7. Patryk Tusiński (65' Jakub Baran) , 10. Tomasz Szot (65' Jakub Ziomek)

Na ławce: Jakub Baran, 9. Jakub Lisek, 14. Jan Bartos, 11. Marian Sokół, Jakub Banaczek, 6. Jakub Ziomek

Trener: Emanuel Chudyba