U-16 | Polonia Iłża 3:2 (1:2) KS Błotnica

W 5. kolejce Radomskiej I Ligi Juniorów Młodszych Polonia Iłża pokonała 3:2 KS Błotnicę. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie meczu.

"I tak się przegrywa wygrany mecz" - skwitował spotkanie trener zespołu z Błotnicy. To przyjezdni przez większość czasu prowadzili grę i zagrażali bramce iłżan, ostatecznie zostali bez punktów.

Już w 2. minucie po szybkiej akcji, która zaskoczyła zarówno obrońców Polonii jak i bramkarza goście wyszli na prowadzenie po strzale Kacpra Szatana. Iłżanie próbowali wyrównać, ale ich strzały okazywały się niecelne lub zbyt słabe by pokonać bramkarza z Błotnicy.

W 19 minucie powracający do drużyny Błażej Rutkowski strzelił w bramkę i dzięki błędowi bramkarza piłka wpadła do siatki.

Przed przerwą gracze z Błotnicy zdołali po raz drugi wyjść na prowadzenie po trafieniu Grzegorza Babuta i do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 2:1.

Po przerwie z błyskawiczną akcją wyszli gracze Polonii i do bramki trafił Patryk Tusiński. W kolejnych minutach gra wyrównała się, oba zespoły miały swoje okazje.

W 50 minucie w dobrej sytuacji byli przyjezdni, jednak strzał obronił bramkarz. Leżącego z piłką w rękach Sebastiana Ziomka kopnął (przez przypadek?) w głowę jeden z graczy KS-u. Gra została przerwana, a bramkarz musiał zejść z boiska do szatni gdzie go opatrzono. Błotnicki piłkarz zasłużył na czerwoną kartkę, a nie dostał nawet żółtej...

Sytuacja zrobiła się nieco dramatyczna, ponieważ na ławce Polonii nie było rezerwowego bramkarza, więc między słupkami stanął obrońca - Maciej Sałek i bardzo dobrze sobie poradził, bo obronił wiele strzałów graczy z Błotnicy.

Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje (a tych goście mieli co niemiara) lubią się mścić. I tak w 80 minucie meczu Maciej Dusiński dostał piłkę w pobliżu połowy. Przebiegł pół boiska przy czym okiwał kilku zawodników KS-u Błotnica i oddał strzał, który został zablokowany przez jednego z obrońców, ale dobitka Tomasza Szota już zatrzepotała w siatce rywali. Mecz zakończył się zwycięstwem juniorów Polonii 3:2!

U-16 | Polonia Iłża 3:2 (1:2) KS Błotnica

0:1 Kacper Szatan 2'
1:1 Błażej Rutkowski 19'
1:2 Grzegorz Babut 34'
2:2 Patryk Tusiński 42'
3:2 Tomasz Szot 80'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek (53' Kacper Foremniak) - 4. Wiktor Romanowski, 13. Mateusz Kutera, 15. Maciej Sałek - 16. Jan Bartos (41' Jakub Ziomek), 8. Maciej Dusiński, 3. Mateusz Ruszkowski, 9. Błażej Rutkowski, 2. Jakub Strużyna - 7. Patryk Tusiński, 10. Tomasz Szot

Na ławce: 5. Kacper Foremniak, 6. Jakub Ziomek

Trener: Emanuel Chudyba

KS Błotnica: 12. Piotr Kornafel - 8. Marcin Achranowicz (77' Adrian Drabik), 10. Grzegorz Babut, 6. Kewin Jastrzębski (66' Maciej Rychel), 9. Michał Jędrzejewski, 14. Hubert Moskwa, 17. Kacper Prasek (48' Fabian Klocek), 19. Albert Sęk, 3. Bartłomiej Sułkowski, 11. Kacper Szatan, 18. Bartłomiej Wiatrak