U-16 | Udana inauguracja juniorów

Bardzo dobrze zagrali juniorzy Polonii Iłża z rocznika 1999. Ograli oni bowiem doświadczony zespół Zorzy Kowala aż 6:3. W trakcie meczu przeważali nawet 4 bramkami przy stanie 5:1.

Jednak to nie Poloniści strzelili pierwszą, a właśnie goście z Kowali. Iłżacy zaczęli dziwnie, ponieważ nie byli zespołem gorszym, a od razu przeszli defensywy.

Nie trwało to jednak długo, zdeterminowani gracze Polonii szybko wyrównali po szybkiej akcji Tomasza Szota i Patryka Tusińskiego, który strzelił bramkę.

2:1 także szybko zobaczyliśmy. Po wrzucie z rożnego piłkę w siatce umieścił Tomasz Szot. Do przerwy jednak kolejnych bramek nie zobaczyliśmy.

Widzowie tego spotkania nie spodziewali się takiego obrotu spraw jaki nastąpił po przerwie. Poloniści strzelili 3 bramki!! Większość padła łupem nowych graczy - Tomasza Szota i Patryka Tusińskiego. Ten drugi dopełnił hat-tricka.

Następnie jednak to goście z Kowali przeszli do ofensywy i padła druga bramka po trafieniu samobójczym. Jezeli chodzi o ofensywę Zorzy to wielkie brawa należą się Sebastianowi Ziomkowi - bramkarzowi Polonii, który pięknie bronił w tym meczu. Niestety doznał on lekkiej kontuzji nogi i musiał zmienićgo Wiktor Gregorczyk.

Kolejna bramka także była dla Zorzy. Po zagraniu ręką w polu karnym doszło do karnego dla przeciwników. Zawodnik gości nie dał szansy Gregorczykowi i bez skrupułów umieścił piłkę w siatce.

Mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla biało-zielonych po ostatnim strzale, który zagościł w bramce Zorzy.

Polonia 99 Iłża 6:3 (2:1) Zorza 99 Kowala

Bramki:Jakub Strużyna, Tomasz Szot 2, Patryk Tusiński 3
Polonia 99 (wyjściowy):Sebastian Ziomek - Dawid Jamroży,Wiktor Świostek, Wiktor Romanowski,Błażej Rutkowski,Maciej Sałek - Patryk Tusiński, Jakub Struzyna, Dawid Sobuta, Jan Bartos, Tomasz Szot
Rezerwowi: Jakub Ziomek, Wiktor Gregorczyk, ??, ??
Sędzia główny: Rafał Szewczyk