WUKS Ruda Wielka 1:4 (1:1) Polonia Iłża

Polonia Iłża wygrała z WUKS-em Ruda Wielka 4:1 w meczu 17. kolejki Klasy A. Bramki dla iłżan zdobyli Patryk Piątkowski, Paweł Kopciał z rzutu karnego, Tomasz Turczyk i Maciej Dusiński.

Iłżanie wystąpili w nieco przebudowanym składzie. Zabrakło przede wszystkim Grzegorza Godzisza, którego zatrzymały sprawy prywatne. Zastąpił go Jakub Podsiadły. Za nadmiar żółtych kartek pauzować musiał Łukasz Kaczmarczyk. Jego zastąpił Patryk Piątkowski i pokazał się z dobrej strony. W bramce przy dwóch dobrych golkiperach rotacja jest wskazana. W sobotę wystąpił Kacper Jabłoński.

Pierwsza połowa, tak samo jak jej ostateczny wynik, była wyrównana. Iłżanie mieli problem z konstruowaniem akcji, a sprzymierzeńcem przeciwników był silny wschodni wiatr. Dwie bramki jakie padły w pierwszej połowie były do siebie bardzo podobne. Najpierw w 26 minucie lewą stroną pognał Jakub Baran i idealnie dośrodkował na głowę Patryka Piątkowskiego. Zawodnicy z Rudy Wielkiej w 43 minucie wyrównali. Z prawej strony z rzutu wolnego Piotr Masiarz dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Kamil Szafrański i pokonał Kacpra Jabłońskiego. 17-letniego bramkarza trzeba jednak pochwalić, bo kilkanaście minut wcześniej wybronił stuprocentową sytuację bramkową. Bardzo pewnie interweniował również na przedpolu.

// Chyba jesteśmy świadkami narodzin nowej tradycji. W tamtym tygodniu podnoszony po pierwszej bramce był Iwan Dynja, w tym zaś Patryk Piątkowski.

W drugiej połowie to Polonia przejęła inicjatywę. Bliski pokonania bramkarza WUKS-u był Iwan Dynja po podaniu Mateusza Niewczasa. W 58 minucie rzut karny po faulu na Jakubie Baranie wykorzystał Paweł Kopciał. Przewagę Polonii dała czerwona kartka jaką dostał Daniel Sekulski w konsekwencji dwóch żółtych. Co ciekawe, obie otrzymał za komentarze decyzji sędziego. Jak to mówią, milczenie jest złotem.

Ofensywę Polonii wzmocniły zmiany. Na boisko po kontuzji weszli po dwutygodniowej przerwie Tomasz Turczyk oraz po ośmiomiesięcznej (!) nieobecności Maciej Dusiński. Najwidoczniej rozbrat z murawą wpłynął na nich budująco, bo obaj trafili do bramki. Najpierw Turczyk oszukał stopera Mikołaja Jankowskiego, minął bramkarza Sebastiana Mazana, stracił równowagę i z pozycji leżącej wbił piłkę do siatki. Bramka Dusińskiego była natomiast konsekwencją niefrasobliwości obrońców WUKS-u, którzy wprowadzili w swoje pole karne ogromne zamieszanie. Sytuację wykorzystał pomocnik Polonii i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki.

6 kwietnia, 16:00; Iłża (WUKS gospodarzem)

0:1 Patryk Piątkowski 26
1:1 Kamil Szafrański 43
1:2 Paweł Kopciał 58 (kar.)
1:3 Tomasz Turczyk 88
1:4 Maciej Dusiński 90

Polonia Iłża: 22. Kacper Jabłoński - 17. Jakub Podsiadły, 4. Piotr Kolecki, 5. Piotr Gałczyński, 16. Jakub Baran - 11. Patryk Piątkowski (80, 18. Tomasz Turczyk), 3. Aleks Wątorski, 10. Paweł Kopciał, 6. Radosław Cheda (75, 8. Maciej Dusiński), 13. Iwan Dynja - 7. Mateusz Niewczas (65, 9. Michał Kutera)

Na ławce: 33. Adrian Wołczyński - 2. Piotr Siepetowski, 15. Marcelin Życiński, 9. Michał Kutera, 8. Maciej Dusiński, 18. Tomasz Turczyk, 14. Dawid Zaręba