Zwycięstwo w ostatnich sekundach! - mecz z Oronką

Polonia Iłża zanotowała czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej, tym razem u siebie w bardzo emocjonującym meczu z Oronką Orońsko. Mimo znacznej różnicy w tabeli spotkanie było bardzo wyrównane i tylko odwieczny pech Oronki doprowadził do zwycięstwa iłżan i to w ostatniej minucie!

Na początku meczu to zespół z Orońska przejął inicjatywę. Jednak ich dominacja nie trwała długo, około 15 minuty pod bramką Emila Różyckiego doszło do sporego zamieszania. Niestety, akcja zakończyła się strzałem ponad poprzeczką. Do końca pierwszej połowy zawiązało się kilka ciekawych akcji, które kończyły się strzałami, lecz niecelnymi.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo szybkich i efektownych akcji graczy Oronki, które zagrażały naszej bramce. Jedna doprowadziła do rzutu rożnego w 56 minucie. Dośrodkowanie i pierwszy strzał udało się obronić Mariuszowi Witaszkowi, jednak piłka wypadła mu z rąk, drugiego strzału Damiana Zawadzkiego niestety nie udało mu się obronić.

Po wyrównaniu goście przeszli do defensywy, co pozwoliło Polonistom wyjść z ofensywą. Jednak kolejne próby zdobycia bramki kończyły się na szesnastce orońszczan. Gdy już było prawie pewne, że goście wywiozą z Iłży 1 punkt doszło do wielkiego zwrotu akcji. Jeden z graczy Oronki wybił piłkę za linię końcową boiska, dzięki temu iłżanie otrzymali rzut rożny, jak się później okazało - ostatni w tym spotkaniu. Dośrodkowywał Konrad Gut. Udało mu się, jednak pierwszy strzał został wybity z bramki, lecz piłka poleciała w stronę Emila Kapusty, który strzelił głową w róg bramki. Strzał był nie do obronienia. Zapewnił on pozostanie 3 punktów w Iłży.

IKS Polonia Iłża 2:1 (1:0) GKS Oronka Orońsko

1:0 - Tomasz Bartosiak 35'
1:1 - Damian Zawadzki 57'
2:1 - Emil Kapusta 90+2'