#ekstrAKlasa czyli podsumowanie 16. kolejki

Czekaliśmy 16 kolejek na gola numer 500 w obecnym sezonie Klasy A. Padł w niedzielę, 16 minut po 15:00. Poza tym: wpadka lidera, pościg za czołówką i zapowiedź najważniejszego meczu wiosny.

Jakub Skalski z Królewskich Jedlnia szczęśliwcem, który zdobył bramkę numer 500 na ligowych boiskach Klasy A. Otworzył wynik w 16 minucie i nic nie wskazywało, by kolejne zwycięstwo Królewskich było zagrożone. Wszak gospodarze przez 15 kolejek stracili tylko dwie bramki na własnym stadionie. Przyjechała Zorza Kowala i strzeliła... trzy! Zakończyło się remisem, co przy zwycięstwie Zwolenianki z rezerwami Energii dodaje wielu emocji pojedynkowi, który wydarzy się w następnej kolejce. Już w niedzielę w Poświętnem mecz lidera z wiceliderem. Mecz, który może zaważyć na tym, kto awansuje do okręgówki.

Grupa pościgowa nie próżnuje. Mającej zadyszkę w pierwszych kolejkach wiosny Gracji wreszcie udało się zwyciężyć w spotkaniu z WKS-em Ruda Wielka. W Iłży zawsze budzący emocje mecz z Akcją zakończył się zwycięstwem gospodarzy. W Plonie strzela trener. Dwie bramki grającego szkoleniowca Mateusza Kocyka złożyły się na końcowe zwycięstwo 4:1 w Magnuszewie. Iskra Gózd do końcowych minut walczyła w meczu z Gryfią Mirów. Zwycięską bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił w doliczonym czasie gry Karol Rdzanek.

W dolnej części tabeli tylko jedna bardzo ważna zmiana. Przed tą kolejką ostatni Megawat Świerże Górne miał jeden punkt. Po tej kolejce ma na swoim koncie punktów... dwa. Murowany kandydat do spadku zremisował w Chomentowie z KS-em po bramce Marka Kultysa w 89 minucie.

Zwolenianka Zwoleń - Energia II Kozienice 2:1
Bramki: Karasiński 39, 55 - ??

Polonia Iłża - Akcja Jastrzębia 2:0 (0:0)
Bramki: Dynja 73, Kutera 90

Gracja Tczów - WUKS Ruda Wielka 2:1 (1:1)
Bramki: Ćwiklak 12, Kozakiewicz 53 - Bredłowski 30

KS Chomentów - Megawat Świerże Górne 1:1 (1:0)
Bramki: Krajewski 14 - Kultys 89