Jodła Jedlnia-Letnisko 5:0 (3:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża w 2. kolejce Radomskiej Ligi Okręgowej przegrała aż 5:0 na stadionie w Poświętnem z Jodłą Jedlnia-Letnisko po naprawdę fatalnym spotkaniu.

Poloniści rozpoczęli mecz w nieco innym składzie niż przed tygodniem. Debiut w bramce zaliczył Krystian Mendel, który zmienił Sebastiana Ziomka, który nie był w pełni sił i usiadł na ławce. Zabrakło również Łukasza Kaczmarczyka, którego zatrzymały sprawy prywatne, a zastąpił go Adrian Wicik.

Iłżanie mogli jednak w 2 minucie wyjść na prowadzenie. Niestety, w dobrej sytuacji przestrzelił Michał Kutera. Zemściło się to już 3 minuty później, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Michała Jemioła. Po 10 minutach gry było już 2:0 za sprawą Grzegorza Lipki.

Przed przerwą z rzutu karnego Mikołaj Skórnicki podwyższył wynik na 3:0. W drugiej połowie nie było lepiej. Poloniści stracili kolejne 2 bramki, których autorem został Grzegorz Lipka.

Kolejną fatalną informacją jest fakt, że w 68 minucie spotkania, z bramkarzem zderzył się prawy obrońca Polonii Grzegorz Godzisz. Defensor stracił czucie w nodze i został przewieziony do szpitala na radomskim Józefowie.

Niestety, w grze Polonii w dzisiejszym spotkaniu nie było widać optymizmu. Polonia jedynie 3 razy zbliżyła się do bramki przeciwników, a gospodarze ciągle napierali na bramkę strzeżoną przez Krystiana Mendla, co zakończyło się 5 golami, a mogło być ich znacznie więcej...

W dzisiejszym spotkaniu zadebiutował Maciej Dusiński - 16-letni pomocnik zastąpił w 71 minucie kontuzjowanego Grzegorza Godzisza.

1:0 Michał Jemioł 5'
2:0 Grzegorz Lipka 12'
3:0 Mikołaj Skórnicki 45'
4:0 Grzegorz Lipka 60'
5:0 Grzegorz Lipka 80'

Polonia Iłża: 12. Krystian Mendel - 2. Grzegorz Godzisz (71, 15. Maciej Dusiński), 7. Łukasz Kłos, 4. Dawid Pora, 17. Adrian Wicik (46, 16. Przemysław Lasota), 14. Mateusz Niewczas, 11. Paweł Kopciał, 10. Radomir Zięba, 9. Sebastian Kutera, 8. Michał Kutera - 6. Mateusz Kurek

Na ławce: 1. Sebastian Ziomek - 15. Maciej Dusiński, 16. Przemysław Lasota, 18. Konrad Gut

Trener: Piotr Wątorski

Jodła Jedlnia-Letnisko: Romanowicz - Miecznikowski, Skornicki, Jończyński, Płaskociński (60, Hajdrowski)- Sułkowski, Fusiek (55, Czarnecki), Jemioł, Świecielski (55, Frączek), Spyt, Kiraga (75, Wożeński) -  Lipka.