KS Potworów 0:2 (0:0) Polonia Iłża

Polonia Iłża wygrała w meczu 13. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej z KS-em Potworów 2:0. Kluczowymi dla pojedynku okazało się 120 sekund między 74, a 76 minutą, kiedy do siatki rywali trafili Mateusz Kania i Paweł Kopciał.

Składu, który punktuje się nie zmienia. Wie o tym doskonale trener Adrian Sobczyński i Polonia rozpoczęła mecz w takim samym składzie jak przed tygodniem w starciu z Centrum Radom.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów nie była zbyt emocjonująca. Zarówno gospodarze jak i goście próbowali tworzyć sytuacje, jednak żadnej z drużyn nie udało się stworzyć realnego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Jedynym groźnym uderzeniem w pierwszej połowie był centrostrzał z prawego skrzydła Krzysztofa Tyczyńskiego, z którym jednak poradził sobie Sebastian Ziomek.

Na pewno na przebieg meczu wpływ miała wymuszona zmiana z 43 minuty, kiedy Radomir Zięba opuścił boisko z kontuzją i zastąpił go Karol Maciąg.

W drugiej odsłonie na pewno sytuacji było znacznie więcej. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia na bramkę Polonii. Raz po raz zaczęli atakować iłżan. Groźnie bywało po stałych fragmentach gry, z którymi nie bez trudu radzili sobie iłżeccy obrońcy jak i golkiper.

W 55 minucie gospodarze mogli prowadzić. Po odważnym wyjściu z bramki Ziomka, ten nie złapał piłki, jednak zawodnik gospodarzy zbyt długo zwlekał ze strzałem i został wyblokowany.

W 58 minucie po bardzo dobrym rozegraniu na jeden kontakt na połowie rywala idealną piłkę na 16 metr otrzymał Karol Maciąg, który jednak zbyt długo czekał z oddaniem strzału i piłka została wybita spod jego nóg.

Bardzo dobrą zmianę w 60 minucie dał Rafał Wojciechowski, który zaczął mocno napierać po lewej stronie boiska.

W 67 minucie po niebezpiecznym faulu Sebastian Kutera otrzymał drugą żółtą kartkę i zszedł z boiska z czerwoną kartką. O dziwo, Polonia w dziesiątkę radziła sobie lepiej niż w pełnym zestawieniu.

W 72 minucie wspomniany Wojciechowski rozpoczął akcję na lewym skrzydle, zgrał do Pawła Kopciała, który podał do Mateusza Kani. Młody pomocnik Polonii miał dużo czasu i miejsca i pokonał Michała Podkowińskiego ładnym strzałem przy słupku. Była to pierwsza bramka 19-latka w barwach iłżeckiego klubu.

Iłżanie nie zdążyli nacieszyć się pierwszą bramką i już mieli kolejne powody do radości. Paweł Kopciał idealnie zszedł z prawej strony w pole karne, przebił się pod bramkę potworowian i pokonał z bliskiej odległości golkipera gospodarzy.

Żółto-czarni nie poddali się jednak i zaczęli atakować bramkę przyjezdnych, jednak zabrakło dokładności pod bramką. a także szczęścia. Dobre spotkanie rozgrywali również defensorzy iłżeckiego zespołu, a w szczególności Grzegorz Godzisz, który ustrzegł się błędów.

Wysoko ustawiony zespół KS-u był łatwym kąskiem do kontrataków. W 82 minucie na 3:0 po samotnej akcji mógł podwyższyć Rafał Wojciechowski, jednak z trudem Podkowiński obronił jego strzał.

Chwilę potem Łukasz Kaczmarczyk uderzył z 18 metra tuż obok słupka, a w ostatniej akcji meczu dwójka rezerwowych Mateusz Kurek i Mateusz Niewczas rozegrali bardzo dobrą akcję, jednak tego drugiego w ostatniej chwili ubiegł potworowski bramkarz.

Garść statystyk:

Był to już 4 mecz bez porażki, a drugi "na zero z tyłu" w wykonaniu Polonii. Sebastian Ziomek nie stracił bramki od 185 minut. Mateusz Kania strzelił debiutancką bramkę w barwach iłżan. Dla Pawła Kopciała dzisiejszy gol był czwartym w tym sezonie.

0:1 Mateusz Kania 74'
0:2 Paweł Kopciał 76'

Polonia Iłża: 1. Sebastian Ziomek - 9. Sebastian Kutera, 2. Grzegorz Godzisz, 4. Dawid Pora, 7. Łukasz Kłos, 8. Przemysław Lasota (60, 3. Rafał Wojciechowski) - 15. Łukasz Kaczmarczyk, 16. Mateusz Kania (90, 6. Mateusz Kurek), 11. Paweł Kopciał (90, 14. Mateusz Niewczas), 5. Michał Kutera - 10. Radomir Zięba (43, 13. Karol Maciąg)

Na ławce: 12. Krystian Mendel - 6. Mateusz Kurek, 13. Karol Maciąg, 14. Mateusz Niewczas, 19. Adrian Wicik, 3. Rafał Wojciechowski

Trener: Adrian Sobczyński

KS Potworów: 99. Michał Podkowiński - 11. Daniel Pietraszewski (75, 14. Dawid Muc), 4. Hubert Kowalczyk, 17. Ireneusz Głogowski, 18. Damian Gutkowski (75, 2. Szymon Stefański), 33. Filip Ozimski, 7. Kacper Tyczyński, 3. Oskar Borkowski (73, 9 Maciej Gędaj), 16. Piotr Rokiciński, 88. Łukasz Grochala, 10. Krzysztof Tyczyński (85, 6. Leszek Tyczyński)

Na ławce: 5. Wojciech Gędaj, 9. Maciej Gędaj, 14. Dawid Muc, 8. Jakub Pudzianowski, 2. Szymon Stefański, 6. Leszek Tyczyński, 15. Kamil Zych

Trener: Wojciech Gędaj

Żółte kartki: Łukasz Grochala, Ireneusz Głogowski - Mateusz Kania, Sebastian Kutera
Czerwona kartka: Sebastian Kutera (67, za dwie żółte)