Orzeł gromi Polonię w sparingu

Wynikiem 5:1 zakończył się sparing pomiędzy drużyną Polonii Iłża i czwartoligowcem Orłem Wierzbica. Wysoki wynik nie przejawiał się jednak w złej grze iłżan. Bramki padały po małych błędach obrońców, a także bramkarza. W drugiej połowie iłżanie wyszli z ofensywą i udało im się strzelić bramkę.

Pierwsze trzy bramki padły w pierwszych minutach spotkania. Jak można było zauważyć, bramkarz - Mariusz Witaszek dopiero pojawił się na treningach. Bramki strzegł nieuważnie. Przy trzeciej bramce mocny strzał pokonał jego ręce.

Co do dwóch pierwszych bramek padły one przez błędy obrońców, którzy dali podejść rywalowi na pozycje doskonałe do strzału. Czwarta bramka padła około 35 minuty i była to bramka taktyczna.

Druga połowa pokazała, że iłżanie mają temperament i umieją grać. Jednak można było zauwazyć brak doświadczonego napastnika, który wykończyłby akcje. Jednak udało się przeprowadzić kilka bardzo dobrych akcji. Jedną z nich bramką zakończył Oskar Bawor. Bardzo dobrą akcję do strzelenia miał Karol Stępniewski, jednak wybił piłkę obok bramki.

Team z Wierzbicy też miał kilka całkiem dobrych akcji. Po jednej z nich padł gol.

W środowym spotkaniu trener Rokita miał do dyspozycji 15 graczy, w tym 5 nowych. Bardzo dobrze zagrał Patryk Zięba, który ostatnio grał w Oskarze Przysucha, a także Przemysław Lasota, który w ostatnim sezonie grywał w zespole juniorów Polonii. Trzej kolejni zagrali równie dobrze. Niestety, Paweł Markowski ze Staru Starachowice musiał zejść po około 5 minutach, ponieważ doznał kontuzji. Miejmy nadzieję, że lekkiej i krótkotrwałej.

Poloniści na tle czwartoligowca wyglądali niezbyt dobrze, głównie w pierwszej połowie, gdy rzadko wchodzili na połowę rywala. Trzeba zauważyć, że jest to jedynie liga niżej i podobno Polonia jest w tej lidze jednym z lepszych zespołów. Wynik 5:1 nie napawa optymizmem.

IKS Polonia Iłża 1:5 (0:4) GKS Orzeł Wierzbica

0:1 Kacper Michalski
0:2 Jakub Kosela
0:3 Kacper Michalski
0:4 Paweł Czarnecki
1:4 Oskar Bawor
1:5 Krystian Orzechowski

Polonia: Mariusz Witaszek (46' Daniel Kozieł) - Grzegorz Godzisz, Łukasz Jopek, Michał Szmit (46' Paweł Markowski), Emil Kapusta - Łukasz Kłos, Paweł Kopciał (46' Przemysław Lasota), Patryk Zięba, Wojciech Bajor, Karol Stepniewski - Oskar Bawor.