Polonia Iłża 0:7 (0:3) Star Starachowice

Polonia Iłża w osłabionym składzie wysoko przegrała w Ożarowie ze Starem Starachowice. W iłżeckim zespole testowano dwóch zawodników, zagrali również juniorzy.

Bez Radosława Chedy i Grzegorza Godzisza, których zatrzymały sprawy służbowe oraz bez Łukasza Kłosa, którego wykluczyło przeziębienie, pojechała w sobotnie przedpołudnie do Ożarowa drużyna Polonii Iłża. Defensywa Polonii została mocno przebudowana tuż przed sparingiem, co przy wyżej notowanym rywalu doprowadziło do wysokiej porażki.

Przy większości bramek zadecydowały błędy indywidualne graczy lub nad wyraz śliskie dziś boisko w Ożarowie. W Polonii testowano dwóch zawodników. Od pierwszych minut zagrać miał Konrad Woźniakowski (bez klubu), jednak na rozgrzewce zaczął odczuwać ból w nodze. Rozegrał jednak 15 minut drugiej połowy i wypadł przyzwoicie. W kolejnym już sparingu pokazał się Kacper Maciejczak, który dobrze radził sobie w środku pola i był bliski strzelenia honorowej bramki dla Polonii.

W pierwszej połowie gra przebiegała przez większość czasu pod dyktando Staru, jednak defensywa Polonii, w której jasną postacią w pierwszych minutach był bramkarz Sebastian Ziomek, do pewnego momentu radziła sobie z atakami starachowiczan. Po stracie pierwszej bramki po dobrej akcji przeciwników, szybko stracona została druga bramka wynikająca ze złego ustawienia Ziomka. Trzecia bramka natomiast obciąża konto Michała Kutery, który zbyt długo zwlekał z wybiciem piłki z pola karnego, co wykorzystali napastnicy Staru.

Druga połowa była bardziej wyrównana, o czym jednak nie świadczy wynik, będący również efektem niefrasobliwości w defensywie. Polonia miała w drugiej odsłonie kilka szans na strzelenie bramki. W dobrych sytuacjach znaleźli się Kacper Maciejczak, Radomir Zięba oraz rezerwowi Mateusz Niewczas i Jakub Ziomek, jednak wszystkie próby padły łupem golkipera Staru Starachowice Tomasza Wróblewskiego.

Najbliższy sparing iłzan odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę 18 lutego o godz. 12:00 na sztucznym boisku MOSiRu w Radomiu (ul. Chałubińskiego). Przeciwnikiem Polonistów będzie Centrum Radom.

Sparing | Polonia Iłża 0:7 (0:3) Star Starachowice

Bramki: Damian Senderowski, Patryk Kosztowniak, Konrad Wójtowicz, Alan Garbarczyk x2, Kamil Stawiarski, Marcin Chodniewicz

Polonia Iłża: Sebastian Ziomek (46. Konrad Woźniakowski, 60. Sebastian Ziomek) - Wiktor Romanowski, Łukasz Kaczmarczyk, Dawid Pora, Sebastian Kutera - Michał Kutera (60. Maciej Dusiński), Kacper Maciejczak, Mateusz Kania (60. Błażej Rutkowski), Mateusz Kurek (60. Mateusz Niewczas) - Radomir Zięba (60. Jakub Ziomek)

Trener: Adrian Sobczyński

Star Starachowice (I połowa): Mateusz Poński - Emil Gołyski, Jakub Kania, Michał Sieroń, Damian Senderowski, Ariel Spadło, Patryk Kosztowniak, Konrad Wójtowicz, Marcin Chodniewicz, BartłomiejDrabik, Kamil Stawiarski

Star Starachowice (II połowa): Tomasz Wróblewski - Patryk Maciąg, Bartłomiej Koźlik, Mateusz Stąporek, Alan Garbarczyk, Jakub Nowocień, Mateusz Rafalski, Damian Senderowski, Ariel Spadło, Bartłomiej Drabik, Patryk Kosztowniak

Trener: Jerzy Rot