Polonia Iłża 2:0 (1:0) Oronka Orońsko

W meczu 14. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia Iłża pokonała u siebie Oronkę Orońsko. Dzięki porażce KS-u Warka Biało-Zieloni znów otwierają ligową tabelę.

Już w pierwszych minutach meczu Poloniści pokazali swoją przewagę, jednak strzały były zbyt słabe by zaskoczyć bramkarza gości.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 33 minuty gdy po ładnej akcji do piłki dopadł Damian Żurowski, przelobował Emila Różyckiego i otworzył wynik meczu.

Kolejne akcje Biało-Zielonych też były groźne, lecz niestety kończyły się fiaskiem. Około 40 minuty bramce iłżan zagrozili goście, jednak ich strzał pewnie obronił Mariusz Witaszek.

Do przerwy pozostał wynik 1:0. Po przerwie goście uwierzyli w siebie i próbowali atakować, ale zabrakło w ich drużynie doświadczenia.

Na drugą bramkę musieliśmy czekać aż do samej końcówki meczu. Oto w doliczonym czasie gry po szybkim kontrataku iłżeckiego zespołu Oskar Bawor umieścił piłkę w siatce Oronki.

1:0 Damian Żurowski 33'
2:0 Oskar Bawor 90+3'

Polonia: 81. Mariusz Witaszek - 3. Łukasz Jopek, 4. Michał Szmit, 15. Łukasz Kaczmarczyk, 2. Grzegorz Godzisz - 13. Damian Żurowski (68' Paweł Kopciał), 8. Wojciech Bajor (75' Łukasz Kłos), 18. Igor Tworek, 17.Patryk Zięba (46' Oskar Bawor) - 6. Radosław Cheda, 10. Karol Stępniewski (85' Michał Łęcki)
Rezerwowi: 9. Oskar Bawor, 7. Łukasz Kłos, 11. Paweł Kopciał, 12. Daniel Kozieł, 5. Przemysław Lasota, 14. Michał Łęcki

Oronka: Emil Różycki - Kacper Zepchło, Damian Faliński, Artur Szczygłowski, Grzegorz Suligowski - Konrad Czerepak (83 Albert Dobrasiewicz), Grzegorz Tarnowski (46 Grzegorz Olejarz), Arkadiusz Siwak, Damian Koptas (86 Paweł Wydra) - Krzysztof Hebda (46 Damian Zawadzki), Piotr Czarnecki.

Żółte kartki: Michał Szmit - Damian Faliński, Grzegorz Olejarz

Sędzia: Artur Obłękowski