Polonia - Powiślanka | Mecz derbowy na przełamanie?

Na pewno ogromnym wstrząsem dla kibiców Polonii była niedzielna wysoka porażka z Jodłą Jedlnia-Letnisko. Iłżeccy piłkarze wciąż pozostają bez punktów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Czy mecz derbowy przyniesie przełamanie?

Najbliższy rywal Polonistów jest stawiany w gronie faworytów do wygrania ligi. Przed rundą jesienną lipski zespół wzmocnili m. in. Jakub Cieciura z II-ligowego Radomiaka oraz Jakub Sulima z Kamiennej Brody. Na pewno dodatkowego smaku derbowemu pojedynkowi doda fakt, że w przerwie letniej w Powiślance znaleźli się również dwaj gracze Polonii: Wojciech Bajor oraz Adrian Wołczyński.

W dwóch pierwszych ligowych spotkaniach Powiślanka najpierw zwyciężyła 4:1 ze Zwolenianką Zwoleń, a następnie bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z TKKF-em Grójec.

W lipskiej drużynie mają powody do optymizmu. Wręcz przeciwnie jest w Polonii Iłża, gdzie w pierwszym meczu iłżanie doznali porażki 1:2 ze strony Mazowsza Grójec, a w drugiej kolejce, zostali zgromieni aż 5:0 przez Jodłę Jedlnia-Letnisko.

W iłżeckim zespole raczej wszyscy będą gotowi do gry. Liczymy, że uda się przełamać fatalną serię 7 porażek z rzędu w lidze. Ostatni punkt iłżecki zespół zdobył 15 maja w meczu z… Powiślanką.

Mecz Polonia - Powiślanka odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12:30 na stadionie Polonii Iłża przy ul. Podzamcze 47