Wulkan Zakrzew 1:4 (0:2) Polonia Iłża

W 16. kolejce Campeon Ligi Okręgowej Polonia Iłża pokonała w Golędzinie miejscowy Wulkan 4:1. Polonia była faworytem od samego początku i wysoki wynik nie jest niespodzianką. Dobry mecz zagrał Damian Kozera, który w 40 minut zdobył 2 bramki.

Pierwsza bramka Łęckiego w sezonie

Poloniści zaczęli dobrze, już kilka minut po pierwszym gwizdku mogli cieszyć się z pierwszego gola, jednak naszym zawodnikom zabrakło skuteczności.

W meczu pierwszą bramkę strzelił Michał Łęcki, który zagrał bardzo dobrze, mimo tego, że większość sezonu przesiedział na ławce rezerwowych. Bramka została zdobyta w 15 minucie.

W 35 minucie do bramki zakrzewian trafił Karol Stępniewski. Była to już jego 16 bramka tej jesieni i dzięki niej w klasyfikacji strzelców nadal jest na najniższym stopniu podium.

Kozera wystrzelił, 10 minut Kozieła

Damian Kozera wszedł na boisku w 60 minucie i już 5 minut potem trafił do bramki Marcina Głogowskiego. Po raz drugi do bramki rywala trafił 8 minut po 1 bramce czyli w 73 minucie.

Na 10 minut przed końcem trener Rokita wpuścił na boisko Daniela Kozieła, nie udało mu się zejść z pustym kontem, bo w 90 minucie do bramki iłżan trafił Paweł Miros.

Wyrównany mecz niepełnym składem

Trener Dominik Rokita na mecz z ostatnim w tabeli Wulkanem zmienił trochę skład w porównaniu do składu z hitowego meczu, który odbył się przed tygodniem. Zobaczyliśmy trzech rezerwowych piłkarzy. Kilku młodych piłkarzy obejrzeliśmy w drugiej połowie gdy weszli z ławki.

Mecz został uznany za wyrównany, jednak tylko w drugiej połowie, kiedy na boisku było 7 rezerwowych piłkarzy.

Dominik Rokita: Dobrze zakończyliśmy udaną rundę

Wypowiedź trenera Rokity na temat sobotniego meczu i sytuacji w klubie (źródło: Echo Dnia):

Zwycięstwem w Golędzinie nad Wulkanem Zakrzew zakończyliśmy  bardzo udaną dla nas rundę jesienną. Myślę, że w sobotę wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie i w dobrych nastrojach udajemy się na zimową przerwę. Atmosfera jest bardzo dobra, apetyty rosną, ale mamy dużo czasu na to, aby trochę je ostudzić. Liga jest bardzo ciekawa. Różnice punktowe w czołówce są niewielkie i trzeba będzie dobrze przepracować okres przygotowawczy, żeby osiągnąć ostateczny sukces. Chętnych do awansu nie brakuje.

0:1 Michał Łęcki 15'
0:2 Karol Stępniewski 35'
0:3 Damian Kozera 65'
0:4 Damian Kozera 73'
1:4 Paweł Miros 90'

Polonia: Witaszek (80 Kozieł) - Bajor, Kapusta, Godzisz, Łęcki, Kopciał, Kłos, Tworek, Bawor, Stępniewski, Cheda (60 Kozera).