U-14 | Polonia Iłża 2:0 (0:0) Nasze Nadzieje Kozienice

W 3. kolejce Radomskiej I Ligi Trampkarzy Młodszych gracze Polonii Iłża pokonali 2:0 swoich rówieśników z AP Nasze Nadzieje Kozienice.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zarówno Poloniści jak i goście z Kozienic próbowali atakować, lecz żadna z drużyn nie wyrobiła dobitnej przewagi. Biało-zieloni byli groźni po akcjach, a przyjezdni po stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. Już od początku gospodarze narzucili swój model gry i zafundowali sobie dwie dobre sytuacje strzeleckie. Niestety, oba strzały padły obok bramki.

Dobrą decyzją trenera było wpuszczenie na boisko Adama Gębury, który kilkukrotnie w kolejnych minutach meczu zapoczątkowywał dobre akcje i szanse zespołu. Tak było też w 58 minucie. Gębura zaszarżował lewą stroną boiska i podał do wychodzącego Beniamina Nowaka. Beniamin szybko odegrał do podającego, a ten pokonał wychodzącego bramkarza gości.

Siedem minut później było już 2:0 po trafieniu Beniamina Nowaka. Kolejne minuty mogły przynieść kolejne bramki dla Biało-Zielonych, jednak kozienicki bramkarz miał się na baczności. Goście próbowali kontrować, ale defensorzy Polonii niezwykle dobrze się spisywali, za co należy ich pochwalić.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Polonistów. Aktualnie iłżeccy trampkarze po trzech meczach mają 6 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

1:0 Adam Gębura 58'
2:0 Beniamin Nowak 65'

Polonia: 1. Kacper Jabłoński - 3. Piotr Pała, 10. Jakub Baran, 8. Jakub Szymański, 4. Jakub Krzewicki - 14. Jakub Banaczek, 6. Patryk Gębusia (36' Adam Gębura), 17. Jakub Jadczak, 15. Marcelin Życiński, 2. Jakub Bonio - 13. Beniamin Nowak

Rezerwowi: 7. Adam Gębura

Trener: Emanuel Chudyba

Kozienice: 1. Jakub Stankiewicz - 10 Dawid Biernaś (46' Bartosz Traczyk), 13. Mariusz Chamera, 14. Damian Jasek, 7. Maciej Karaś (62' Kacper Wójcik), 17. Mateusz Leszczyński (49' Maciej Smolarczyk), 4. Szymon Leszczyński, 6. Mateusz Metlerski, 2. Adam Ośka, 16. Damian Wojtas, 3. Jakub Wolszczak (15' Jakub Baranowski)

Rezerwowi: 12. Mateusz Krekora, 15. Jakub Baranowski, 8. Mateusz Modzelewski, 5. Maciej Smolarczyk, 11. Bartosz Traczyk, 31. Kacper Wójcik

Trener: Arkadiusz Mizera