Autor:

jasny

Utworzono:

18.09.2014

Żyrardowianka zremisowała bezbramkowo z Energią Kozienice. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Rusłan Perizhok który trafił w poprzeczkę. Arbiter piłkarzom Żyrki pokazał 7 żółtych kartek.

Oba zespoły od początku meczu postawili na obronę własnej bramki. Pierwszy strzał na bramkę oddał Sylwester Płacheta w 22 minucie po podaniu z prawej strony przez Wójcika. Pięć minut później Stawiarski obronił silny strzał gospodarzy.

Najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie stworzył Rusłan Perizhok który przebieg pół boiska, oszukał ostatniego obrońce Energii i oddał precyzyjny strzał przy słupku, zaledwie 18-letni bramkarz wybija z trudem futbolówkę za linię końcową.

Po przerwie na boisku pojawił się Michał Gamla za Igora Sapałę.

57 minucie strzał z 24 metrów oddał Damian Majek lecz prosto w obrońcę.

Bramka powinna wpaść w 58 minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Piotra Wójcika, Rusłan Perizhok strzałem z przewrotki trafił w poprzeczkę.

W kilku groźnych sytuacjach od utraty bramki ratował Żyrkę Robert Stawiarski.

Do strzelenia zwycięskiej bramki mogli się jeszcze przyczynić Majek,Płacheta, Wójcik i Marcin Woś lecz nikomu się nie udało i oba zespoły podzieliły się po jednym punkcie.

żółte kartki od sędziego Przemysława Malinowskiego z Warszawy zobaczyli PiotrWójcik, Mykola Dremliuk, Roman Perizhok, Igor Sapała, Sylwester Płacheta, Ruslan Perizhok iMarcin Woś. W kolejnym meczu będzie pauzował Igor Sapała za czwartą żółtą kartkę.

Kolejne spotkanie ligowe w Żyrardowie już w sobotę (20 września) o godzinie 16.00 przeciwnikiem będzie Wilga Garwolin.

Wilga zajmuję 14 pozycję z 9 punktami. Ostatni mecz przegrała 1:0 z Mazurem Karczew.

Żyrardowianka: Stawiarski – Wójcik, Dremliuk, Cegliński, Gawlik – Obrębski, Roman Perizhok (59′ Woś), Majek (89′ Olejnik), Sapała (59′ Gamla) – Płacheta, Rusłan Perizhok

Energia: Piaseczny – Budziński, Mortka, Szary, Walasek – Zawadzki, Kalinka, Kucharczyk (79′ W. Nowocień) ,Janiszewski, Kołodziejczyk – Ciupiński (44′ Stanisławski)