Biało-zielone to barwy niezwyciężone!

Polonia Iłża wygrała 3:1 w meczu z Zwolenianką Zwoleń w meczu w ramach 21. kolejki Tymex Ligi Okręgowej. Iłżanie mieli bardzo trudnego przeciwnika, lecz pokazali oni bardzo dojrzały futbol i pokonali go.

Iłżacy w rundzie wiosennej pokazują, że nie ważna jest dla nich pozycja przeciwnika w tabeli ani doświadczenie piłkarzy. Dla naszego teamu ważne jest jedynie zwycięstwo.

Pierwsza bramka w tym meczu padła jednak dla Zwolenianki. Strzelił ją nad wyraz celny w tym sezonie Mateusz Wojtysiak. Radość wśród piłkarzy i kibiców z prowadzenia nie trwała długo. Po kilkudziesięciu sekundach piłka zagościła w bramce Matysiaka. Strzelcem tej bramki był nasz pomocnik Oskar Bawor. Po pierwszej połowie drużyny schodziły do szatni z remisem.

W drugiej połowie zespół z Podzamcza 47 ukazał większą skuteczność. Na zwycięstwo złożyły się jeszcze 2 gole - kapitana Radosława Chedy, oraz osiemnastoletniego pomocnika naszej drużyny - Damiana Kozery. Słowa uznania płyną także do naszego bramkarza - Mariusza Witaszka.

Trener Zwolenianki Marek Oczkowski narzeka na skuteczność swojego zespołu i nie najlepszą postawę formacji obronnej. W pięciu wiosennych meczach zespół ze Zwolenia stracił już 10 bramek, czyli prawie tyle samo, co w całej rundzie jesiennej.Była to pierwsza porażka zwolenian w tym sezonie na własnym stadionie, a także druga porażka z rzędu. Nasza drużyna obroniła także czwarte miejsce w tabeli i aktualnie zajmuje 4 miejsce z 38 punktami.

MKS Zwolenianka Zwoleń 1:3 (1:1) IKS Polonia Iłża

1:0 Mateusz Wojtysiak 42'
1:1 Oskar Bawor 43'
1:2 Radosław Cheda 65'
1:3 Damian Kozera 81'

Polonia: Mariusz Witaszek – Łukasz Jopek, Emil Kapusta, Grzegorz Godzisz, Łukasz Kaczmarczyk, Łuasz Kłos, Karol Stępniewski, Konrad Adamus (60' Damian Kozera), Radosław Cheda (80' Paweł Kopciał), Oskar Bawor, Tomasz Bartosiak.

Zwolenianka: Matysiak - Ścigała, Chudziński, Kopeć, Rojek - Bilski, Ogonowski, Rogala (75 Jędra), Denkiewicz (65 Oleś), Wojtysiak - Sawicki (55 Pyrka).

Statystyki Polonii po pierwszych pięciu kolejkach rundy wiosennej: KLIKNIJ TUTAJ