Hit jesieni z udziałem Polonii!

W niedzielę przed zawodnikami Polonii nie lada wyzwanie, najważniejszy mecz całej rundy jesiennej. Otóż Biało-Zieloni jako lider podejmą wicelidera - KS Warkę!

Podopieczni Zbigniewa Osińskiego na pewno wyjdą w najmocniejszym składzie i dadzą z siebie wszystko. W obecnym sezonie warecki zespół zanotował 9 zwycięstw (Polonia 10), 3 remisy (1) i 2 porażki (3). Co do spotkań u siebie drużyna KS-u wygrała wszystkie dotychczasowe 6 spotkań.

W Polonii nikt nie pauzuje za kartki i trener Rokita ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Statystyki wyjazdowych spotkań Polonii są następujące: 4 zwycięstwa, remis i porażka. Jednak w ostatnich 4 meczach wyjazdowych Poloniści schodzili z boiska jako zwycięzcy.

W obu zespołach są bardzo dobrzy strzelcy m. in Bartłomiej Jałocha w KS-ie (12 bramek) i Karol Stępniewski w Polonii (13 bramek)

Stawką tego spotkania będzie mistrzostwo rundy jesiennej Ligi Okręgowej, ponieważ kolejna kolejka będzie już częścią rundy rewanżowej. Jeżeli zwycięży Warka to ten zespół zostanie mistrzem. W razie remisu lub zwycięstwa Polonii to iłżecki zespół zostanie mistrzem. W najgorszym przypadku iłżecka Polonia zostaje wicemistrzem. Tak dogodna sytuacja jest spowodowana tym, że w sobotnie popołudnie Plon Garbatka doznał porażki 2:5 z Oronką Orońsko.

15. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej
KS Warka - IKS Polonia Iłża