Kolejny trudny mecz przed Polonią

Ostatni sprawdzian przed najważniejszym meczem sezonu z KS-em Warka odbędzie się w najbliższą sobotę. Inny wynik niż zwycięstwo Polonii będzie katastrofą.

Oronka Orońsko:

Statystyki nie grają, ale…

…są bardzo ciekawe. W 10 spotkaniach Oronki z Polonią w Orońsku 8 razy górą był zespół gospodarzy, zaledwie dwa razy to Polonia wracała do Iłży z trzema punktami!

Walczą o utrzymanie

Na swoim boisku Oronka jest szczególnie groźna, zwłaszcza gdy walczy o jakiś cel, a teraz jest w trakcie walki o utrzymanie w lidze. Na własnym obiekcie w tym sezonie potrafiła odprawić z kwitkiem m. in. Zawiszę Sienno, a także przez 80 minut toczyć wyrównany pojedynek z Jodłą Jedlnia.

Słabe i mocne strony

Poloniści muszą być szczególnie czujni na początku meczu, a także po przerwie, bo wtedy Oronka najczęściej zdobywa gole. Słabą stroną Oronki jest wytrzymałość, drużyna z Orońska najczęściej słabnie pod koniec meczu, co kilkukrotnie wykorzystywali jej rywale.

Polonia Iłża:

To nie będzie łatwa przeprawa!

Przedostatni mecz sezonu z druzyną walczącą utrzymanie nie będzie łatwym spotkaniem. Zwłaszcza z tego powodu, że iłżecki zespół zagra na stadionie rywala.

Nie można pozwolić sobie na niespodziankę!

Gdy różnica między czołówką to tylko 2 punkty to znaczy, że Poloniści nie mogą pozwolić sobie na niespodziankę w Orońsku. Jeżeli Poloniści nie wygrają na orońskim obiekcie to mecz, który odbędzie się w następny weekend może okazać się jedynie meczem o pietruszkę. Dlatego w sobotę tylko zwycięstwo!

W sobotę Polonia zapewni sobie co najmniej baraże?

Jeżeli Polonia Iłża wygra w Orońsku, a LKS Promna przegra lub zremisuje w Jedlni-Letnisko to Poloniści zapewnią sobie na tydzień przed końcem sezonu co najmniej baraże. Jest to wielce prawdopodobne, ponieważ w Jedlni wielu faworytów już poległo, a miejscowa Jodła bardzo dobrze radzi sobie u siebie.