Oronka Orońsko 0:6 (0:2) Polonia Iłża

W 29. Kolejce Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia Iłża rozgromiła na wyjeździe Oronkę Orońsko 6:0. Na sześć bramek naszej drużyny złożyły się dwa gole Karola Stępniewskiego oraz trafienia Wojciecha Bajora, Damiana Kozery, Pawła Kopciała i Mateusza Paliwody.

Polonia swoją przewagę udowodniła dopiero w drugiej połowie gdy gospodarze opadli z sił. W pierwszej prowadzili całkiem wyrównany bój z orońskim zespołem.

W 8 minucie dobrą szansę miał Piotr Czarnecki z Oronki, ale przed polem karnym zatrzymał go faulem golkiper Polonii Mariusz Witaszek za co otrzymał żółtą kartkę.

W 30 minucie po dobrej akcji Polonii gospodarzy uratował słupek. W 42 minucie z rzutu wolnego z ponad 20 metrów piłkę pod poprzeczkę bramki gospodarzy skierował Karol Stępniewski.

Oto film obrazujący osobliwą bramkę Stępniewskiego (wideo: Sylwester Szymczak, Echo Dnia):

Dwie minuty później było już 2:0, pięknym strzałem tuż pod poprzeczkę popisał się Wojciech Bajor.

Po przerwie iłżecki zespół przeszedł do wysokiej ofensywy i praktycznie nie dawał piłkarzom Oronki wchodzić na połowę Polonii. W 54 minucie Konrada Czerepaka pokonał Mateusz Paliwoda i było 3:0. Była to debiutancka bramka Paliwody w barwach iłżeckiego klubu.

Poloniści jednak nie odpuścili i dalej grali swoje. Bardzo dobre wejście z ławki w 62 minucie zaliczył Damian Kozera, który dwie minuty później wpisał się na listę strzelców.

5:0 ustanowił osiem minut później Karol Stępniewski. Była to jego 21. bramka w sezonie!! Wynik meczu ustalił w 80 minucie meczu Paweł Kopciał.

Wynik meczu mógł być o wiele wyższy, ale gospodarzy uratował m. in. wspomniany słupek w 30 minucie, a także sędzia, który nie podyktował rzutu karnego po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym przez obrońcę Oronki. Poloniści oprócz sześciu powyższych bramek strzelili jeszcze 2, ale zostały one zdobyte ze spalonego i nie zostały uznane.

Oronka strzeliła w tym spotkaniu dwie bramki, ale gracze je strzelający byli na ewidentnych pozycjach spalonych.

Jak w pomeczowym wywiadzie zaznaczył trener Polonii Dominik Rokita nareszcie pierwszy raz od 10 kolejek udało mu się wystawić optymalny skład.

Dzisiejszy wynik dobrze prognozuje przed ostatnim spotkaniem w tym sezonie, które zadecyduje o awansie, a będzie to pojedynek Polonii Iłża z KS-em Warka.

0:1 Karol Stępniewski 43’
0:2 Wojciech Bajor 45’
0:3 Mateusz Paliwoda 53’
0:4 Damian Kozera 64’
0:5 Karol Stępniewski 72’
0:6 Paweł Kopciał 80’

Polonia Iłża: 81. Mariusz Witaszek – 2. Grzegorz Godzisz (62’ Paweł Kopciał), 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 15. Łukasz Kaczmarczyk – 9. Oskar Bawor, 8. Wojciech Bajor, 4. Igor Tworek (72’ Łukasz Kłos), 13. Mateusz Paliwoda (62’ Michał Łęcki) - 7. Patryk Zięba (62’ Damian Kozera) , 10. Karol Stępniewski

Na ławce: 1. Daniel Kozieł, 11. Paweł Kopciał, 14. Michał Łęcki, 17. Damian Kozera, 6. Przemysław Lasota, 16. Piotr Lasota

Trener: Dominik Rokita

Oronka Orońsko: Konrad Czerepak - Kacper Zepchło, Damian Faliński, Artur Szczygłowski, Grzegorz Suligowski (63 Patryk Tomczyk) - Cezary Bursa, Arkadiusz Siwak, Grzegorz Olejarz (34 Cezary Śledź), Damian Koptas - Damian Zawadzki (74 Mariusz Wasik), Piotr Czarnecki (46 Cezary Chmielewski).