LKS Promna 0:1 (0:0) Polonia Iłża

W 26. kolejce Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia Iłża pokonała na wyjeździe LKS Promna. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Damian Kozera.

Gospodarze rozpoczęli z wysokiego C. Poczęli atakować bramkę Witaszka raz po raz, ale to bramkarz i obrońcy Polonii byli górą. Z kolejnymi minutami jednak przewaga Promny topniała i do głosu doszli piłkarze z Iłży. Obie drużyny miały swoje okazje, ale nie wykorzystali żadnej i do przerwy na stadionie w Falęcicach widniał wynik 0:0.

Tuż po przerwie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale w bramce dobrze spisał się Mariusz Witaszek i obronił strzały miejscowych. W 54 minucie bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się pomocnik Polonii i Damian Kozera tylko dostawił nogę i pokonał Piotra Praska.

W 68 minucie w doskonałej sytuacji na wyrównanie był Michał Orłowski, ale chybił z odległości pięciu metrów. Polonia mogła podwyższyć wynik, ale piłka, która uderzyła w poprzeczkę zatrzymała się na linii bramkowej. Oba zespoły walczyły do ostatniej minuty, ale to gracze z Iłży ostatecznie wyszli z tej batalii zwycięsko.

0:1 Damian Kozera 54'

Polonia Iłża: 81. Mariusz Witaszek - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 14. Damian Kozera (78' Przemysław Lasota) - 9. Oskar Bawor, 8. Wojciech Bajor, 4. Igor Tworek, 7. Patryk Zięba (90' Karol Stępniewski), 13. Mateusz Paliwoda (85' Piotr Lasota) - 15. Łukasz Kaczmarczyk

Na ławce: 1. Daniel Kozieł, 6. Radosław Cheda, 11. Piotr Lasota, 17. Przemysław Lasota, 10. Karol Stępniewski

Trener: Dominik Rokita

LKS Promna: 1. Piotr Prasek - 13. Karol Mirowski (65' Michał Szmit), 16. Piotr Dąbrowski, 3. Adrian Jaśkiewicz, 14. Michał Wasilewski (46' Kamil Trzaska) - 6. Mateusz Majewski, 19. Bartłomiej Sułkowski (65; Kamil Oparcik), 7. Jarosław Karolewski, 10. Łukasz Pełka, 9. Stanisław Kulej - 11. Michał Orłowski.

Na ławce: 12. Kamil Domagała, 33. Kamil Kabot, 17. Kamil Oparcik, 8. Michał Szmit, 20. Kamil Trzaska

Trener: Marcin Sikorski

Żółte kartki: Piotr Dąbrowski 12' (Promna)
Sędziował: Michał Posuniak oraz Łukasz Aleksandrowicz, Artur Badowski (wszyscy WS Radom)