Marcin Wiatrak przed meczem z Mazowszem Grójec

Co przed meczem z Mazowszem Grójec do powiedzenia miał trener Polonii Iłża Marcin Wiatrak? Zapraszamy do przeczytania miniwywiadu ze szkoleniowcem iłżeckiego zespołu.

MK: W sobotę Polonia zagra z Mazowszem Grójec. Jak wygląda sytuacja kadrowa przed meczem?

Marcin Wiatrak: Osłabieni jesteśmy jedynie brakiem Igora Tworka, który złapał czwartą żółtą kartkę. Niektórym dokuczały drobne kontuzje, jednak już są one wyleczone. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

MK: Czego możemy oczekiwać ze strony Mazowsza?

Marcin Wiatrak: Będzie to mecz, w którym obie strony będą bardzo mocno chciały wygrać. Wiadomo, że kto wygra w tym spotkaniu, ma duże szanse na zajęcie drugiego miejsca i realną szansę na myśli o awansie, czy to z pierwszego czy z drugiego miejsca. Jeżeli przegramy, a Proch wygra, to odskoczy na tyle punktów, że ciężko będzie awansować z pierwszego miejsca. Myślę, że zarówno my, jak i Mazowsze, będziemy grać o pełną pulę.

MK: W rundzie wiosennej Polonia doskonale sobie radzi, zdobyła 16 punktów, a w kwietniu nie przegrała ani jednego meczu. Jaka jest recepta na takie wyniki?

Marcin Wiatrak: Po pierwsze praca na treningach, przykładanie się do pracy, a także duża frekwencja, również ze strony zawodników pracujących etatowo. To również przekłada się na dobre wyniki. Chcemy coś osiągnąć. Może nie wszyscy kibice nas wspierają, ale my staramy się wyjść na mecz, zagrać i zdobyć jak największą liczbę punktów na koniec sezonu.