LKS Promna 1:4 (1:0) Polonia Iłża

W meczu 23. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej Polonia Iłża pokonała w Falęcicach LKS Promna aż 4:1! Bramki strzelali Wojciech Bajor, Bartłomiej Książek, Emil Kapusta i Jakub Jabłoński!

Zacząć należy od zmian w składzie przed sobotnim meczem, ponieważ były one znaczące. W bramce zamiast Wojciecha Zenki ujrzeliśmy Adriana Wołczyńskiego, który zadebiutował w barwach Polonii w meczu ligowym. Od pierwszych minut zagrał również Przemysław Lasota.

Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się bardziej optymistycznie dla gospodarzy, którzy zdobyli bramkę tuż przed przerwą po trafieniu Michała Wasilewskiego

W 58. minucie po faulu w polu karnym bramkarza Promny Michała Domańskiego, otrzymał on czerwona kartkę, a szansę debiutu otrzymał 16-letni golkiper Adrian Różyc. Po faulu Domańskiego sędzia podyktował rzut karny, a młodego Różyca pewnie pokonał Wojciech Bajor.

I po tej bramce rozpoczęła się goleada piłkarzy z Iłży. Najpierw w 75 minucie piętnastą bramkę w sezonie zdobył Bartłomiej Książek, a sześć minut później Emil Kapusta podwyższył na 3:1. W 80 minucie siły obu zespołów wyrównały się, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Igor Tworek i zszedł z boiska. W ostatniej minucie do bramki gospodarzy trafił również rezerwowy Jakub Jabłoński i ustalił wynik spotkania.

LKS Promna 1:4 (1:0) Polonia Iłża

1:0 Michał Wasilewski 43'
1:1 Wojciech Bajor 58' (k)
1:2 Bartłomiej Książek 75'
1:3 Emil Kapusta 81'
1:4 Jakub Jabłoński 90'

Polonia Iłża: 12. Adrian Wołczyński - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 16. Damian Derleta - 6. Radosław Cheda, 10. Igor Tworek, 18. Przemysław Lasota (68, 14. Jakub Jabłoński), 8. Wojciech Bajor, 9. Oskar Bawor (75, 7. Patryk Zięba) - 13. Bartłomiej Książek (83, 15. Łukasz Kaczmarczyk)

Na ławce: 23. Wojciech Zenka - 14. Jakub Jabłoński, 15. Łukasz Kaczmarczyk. 17. Łukasz Kłos, 11. Paweł Kopciał

Trener: Marcin Wiatrak

LKS Promna: 1. Michał Domański - 3. Patryk Styczyński (55, 12. Adrian Różyc), 7. Jarosław Karolewski, 19. Adrian Jaśkiewicz, 5. Mateusz Stolarek - 20. Kamil Trzaska, 6. Mateusz Majewski, 14. Michał Wasilewski, 11. Mateusz Midziołek, 9. Stanisław Kulej (46, 18. Maciej Lesisz) - 17. Krystian Machalski