Media o Polonii | Rycerze wiosny pochodzą z Iłży. Piąta wygrana Polonii

Wszystkie spotkania rundy rewanżowej zdołali wygrać piłkarze Polonii Iłża, która w zeszłym sezonie spadła przecież z czwartej ligi. Wydawało się, że "podzamczanie" są za słabi w tegorocznej Tymex Lidze Okręgowej by walczyć o miejsce wyższe niż w środku tabeli. Tymczasem wspaniały początek wiosny oraz kolejka pełna niespodzianek dała awans na czwarte miejsce. O czterech niespodziankach można mówić po meczach ostatniej kolejki ligi okręgowej.

Zaczęło się od meczu w Falęcicach, gdzie rozgrywa swoje mecze zespół Promnej. Nie było tajemnicą, że beniaminek na wiosnę spisuję się naprawdę dobrze i po cichu kibice tej drużyny z pewnością liczyli na jakąś zdobycz w potyczce z liderem Legionem. Legion potrafił już stracić w tym sezonie łatwe punkty i stało się tak i tym razem. Ekipa z Głowaczowa przeważała, ale trafiła na solidny kolektyw, który zaskoczył defensywę gości dwoma trafieniami.

Tymczasem potknięcia prowadzących nie wykorzystała Zwolenianka ulegając na własnym boisku rewelacyjnej Polonii. Iłżanie po dodatkowo przegranej Warki z Zawiszą wciąż mogą liczyć się w walce o powrót na boiska czwartej ligi.

Źródło: sport.pl

Oryginalny artykuł: http://www.sport.pl/sport/1,67926,15832940,Rycerze_wiosny_pochodza_z_Ilzy__Piata_wygrana_Polonii.html