Proch wybuchnie w Iłży?

W najbliższą niedzielę gracze Polonii Iłża będą musieli stawić czoła Prochowi Pionki. Po piątym emocjonującym zwycięstwie wiosną (w ubiegłym tygodnie z wiceliderem ze Zwolenia na ich terenie) zawodnicy Polonii utrzymali i utwierdzili rywali w zdaniu, że to oni są "Rycerzami Wiosny".

Czy nasi piłkarze podtrzymają serię i odniosą szóste (już!) zwycięstwo z rzędu? Na pewno nie będzie bardzo łatwo, ekipa z Pionek jest teamem ze środka tabeli, lecz Proch potrafi zaskoczyć (pokonał on lidera - Legion Głowaczów!). Na 30 zdobytych punktów pionkowskiej drużyny składa się 9 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek. Będą grali na wyjeździe, ich statystyki wyjazdowe to: 2 zwycięstwa 6 porażek i żadnego remisu.

Wiosenne mecze Prochu:

Proch Pionki 2:0 (2:0) Oronka Orońsko
Powiślanka Lipsko 1:0 (1:0) Proch Pionki
Proch Pionki 1:0 (0:0) Legion Głowaczów
KS Warka 3:1 (3:1) Proch Pionki
Proch Pionki 2:1 (2:0) Jodła Jedlnia-Letnisko

W rundzie jesiennej Zamkowi zwyciężyli w Pionkach 2:1 i wywieźli do Iłży 3 punkty. Worek z golami otworzył wtedy Konrad Gut w 25 minucie. Do przerwy pozostał wynik 1:0. W 4 minucie II połowy iłżanie podwyższyli swój wynik na 2:0. Ciekawą anegdotą do tego meczu jest, że drugiego gola dla iłżan strzelił Łukasz Kłos, a na tą bramkę odpowiedział zawodnik Prochu o takim samym nazwisku - Konrad Kłos (w 57 minucie). Trzeba zaznaczyć, że w tamtym czasie graliśmy mniej doświadczonymi graczami - głównie wychowankami.

Niedzielny mecz poprowadzi Michał Chrzanowski, a przy liniach staną: Jarosław Fereniec oraz Dariusz Wnuk. Wszyscy z Wydziału Sędziowskiego ROZPN-u