Polonia Iłża 0:3 (0:1) KS Warka

Polonia Iłża po wielu niewykorzystanych szansach na strzelenie bramki ostatecznie przegrała z KS-em Warka 0:3. Bramki dla wareckiego zespołu strzelili Dawid Jankiewicz, Patryk Kościanek i Bartłomiej Jałocha.

Mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu zespołu z Warki. Przez niemalże 15 minut Poloniści nie mieli nic do powiedzenia. W 15 minucie indywidualną akcją popisał się Igor Tworek, ale górą był bramkarz gości. Kilka minut później po dobrej akcji na bramkę Piotra Przepiórki strzelał Oskar Bawor, golkiper wybił piłkę wprost pod nogi wbiegającego Igora Tworka, który przestrzelił ponad bramką z 4 metrów!

Warczanie także mieli kilka bardzo dobrych sytuacji, jednak w pierwszej połowie defensorzy Polonii jak i bramkarz doskonale sobie radzili. Do czasu... W 42 minucie obrońcy iłżeckiego zespołu dali za dużo miejsca Dawidowi Jankiewiczowi, który strzałem z około 10 metrów w róg bramki pokonał Mariusza Witaszka.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana, ale tak samo jak w przypadku pierwszej zawiodła celność. Pierwszą dobrą akcję przeprowadzili warczanie, jednak to Mariusz Witaszek był górą. W kolejnych minutach oba zespoły prowadziły wyrównaną grę. Z dobrych okazji Polonistów można wymienić strzał z daleka Wojciecha Bajora, który wyłapał Piotr Przepiórka, a także strzał Oskara Bawora tuż obok słupka.

W 58 minucie po zamieszaniu w polu karnym Polonii gola na 2:0 strzela Bartłomiej Jałocha. Druga bramka podkopała głębiej nie najlepszą już sytuację IKS-u.

W kolejnych minutach iłżanie próbowali atakować, jednak większość z ich akcji kończyło się na linii defensorów Warki.

Trzecia bramka dla KS-u Warka strzelona przez Patryka Kościanka w 70 minucie po sytuacji sam na sam totalnie obniżyła morale Polonistów. Iłżanie wiedzieli o wyniku z Promny i o tym, że sezon się dla nich już skończył. Walczyli jedynie o honor, a właściwie o honorową bramkę. Bliski jej strzelenia byli wchodzący z ławki Damian Kozera i Michał Łęcki, a także Wojciech Bajor, który po rzucie rożnym niemal wyłożył się w polu karnym, ale golkiper gości był na posterunku.

W ostatnich minutach iłżanie niemal całkowicie oddali inicjatywę piłkarzom z Warki. Mecz zakończył się porażką Biało-Zielonych 0:3.

Polonia zostaje z niczym

Po zwycięstwie Warki i Promny (z Radomiakiem II) Poloniści spadli na 3. miejsce niegwarantujące niczego. Awans bezpośredni uzyskał KS Warka, a w barażach z UKS-em Łady zagra LKS Promna.

20 czerwca, 17:00; Iłża, Podzamcze 47

0:1 Dawid Jankiewicz 42'
0:2 Bartłomiej Jałocha 58'
0:3 Patryk Kościanek 70'

Polonia Iłża: 81. Mariusz Witaszek - 2. Grzegorz Godzisz (80' Paweł Kopciał), 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 15. Łukasz Kaczmarczyk - 9. Oskar Bawor (80' Michał Łęcki), 8. Wojciech Bajor, 4.Igor Tworek, 13. Mateusz Paliwoda (65' Radosław Cheda) - 10. Karol Stępniewski, 7. Patryk Zięba (65' Damian Kozera)

Na ławce: 1. Daniel Kozieł, 11. Paweł Kopciał, 14. Michał Łęcki, 18. Damian Kozera, 6. Radosław Cheda, 17. Łukasz Kłos, 16. Piotr Lasota

Trener: Dominik Rokita

Żółte kartki: Emil Kapusta, Igor Tworek - Dawid Jankiewicz