Proch Pionki 3:3 (3:1) Polonia Iłża

Charakter! Polonia Iłża przegrywała po 30 minutach z Prochem Pionki 0:3.  Ostatecznie jednak piłkarze ukazali ogromną determinację i zremisowali 3:3! Brawo!

Mecz zaczął się od wyrównanej gry z obu stron, która jednak w 20 minucie przerodziła się w zmasowaną ofensywę gospodarzy. Dwukrotnie do siatki Wojciecha Zenki trafił Robert Kowalkowski i jedną bramkę dołożył Szymon Sobieraj i po 6 minutach iłżanie przegrywali 3:0.

Na piłkarzy Polonii zadziałało to jak cysterna zimnej wody. Już po 3 minutach do siatki trafił głową Bartłomiej Książek, przed przerwą bliski strzelenia z dystansu bramki kontaktowej  był Wojciech Bajor.

W drugiej połowie przewagę uzyskali piłkarze z Iłży, którzy zaczęli wyprowadzać coraz to szybsze i groźniejsze kontrataki. Piłkarze Prochu jednak nie poddali się tak łatwo, w 58 minucie w sytuacji sam na sam Roberta Kowalkowskiego powstrzymał Grzegorz Godzisz i otrzymał żółtą kartkę, mimo protestów piłkarzy Prochu, chcących wyrzucenia prawego obrońcy Polonii z boiska.

Po tej sytuacji iłżanie nabrali wiatru w żagle. W 70. minucie wyrównał strzałem po ziemi Igor Tworek. 5 minut później w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił Bartłomiej Książek.

W 80. minucie po błędzie obrońcy Prochu w idealnej sytuacji znalazł się Emil Kapusta i skrzętnie ją wykorzystał ustalając wynik spotkania na 3:3!

Panowie! Brawo za walkę!

Warto przypomnieć, że jest to kolejny mecz Polonii bez porażki z Prochem Pionki. Ta dobra passa trwa już od ponad ośmiu lat! Ostatni raz piłkarzom z Pionek udało się pokonać Polonistów 22 sierpnia 2008 roku!

1:0 Robert Kowalkowski 20'
2:0 Robert Kowalkowski 23'
3:0 Szymon Sobieraj 26'
3:1 Bartłomiej Książek 30'
3:2 Igor Tworek 70'
3:3 Emil Kapusta 80'

Polonia Iłża: 23. Wojciech Zenka - 2. Grzegorz Godzisz, 3. Łukasz Jopek, 5. Emil Kapusta, 16. Damian Derleta - 6. Radosław Cheda (70, 15. Łukasz Kaczmarczyk), 10. Igor Tworek, 7. Patryk Zięba (80, 14. Jakub Jabłoński), 8. Wojciech Bajor (kpt.), 9. Oskar Bawor - 13. Bartłomiej Książek

Na ławce: 12. Adrian Wołczyński, 14. Jakub Jabłoński, 15. Łukasz Kaczmarczyk, 11. Przemysław Lasota

Trener: Marcin Wiatrak

Proch Pionki: 77. Michał Majos - 4. Michał Czerski (70, 18. Piotr Mąkosa), 3. Kamil Marszałek (75, 13. Paweł Gromski) - 22. Szymon Iwanowski, 15. Wojciech Jędra - 11. Mateusz Kołodziej (70, 10. Piotr Godlewski), 17. Szymon Sobieraj, 6. Mariusz Borzęcki, 9. Mateusz Szczepański (kpt.), 5. Erwin Kisiel - 19. Robert Kowalkowski.

Na ławce: 21. Ernest Strzębała, 7. Marcin Cierzuch, 10. Piotr Godlewski, 13. Paweł Gromski, 20. Karol Klimowicz, 14. Adrian Światek