Zawisza - Polonia | Małe derby w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 17 kwietnia o godz. 15:00 odbędzie się mecz Polonii Iłża i Zawiszy Sienno. W regionalnym środowisku piłkarskim ten mecz nosi miano małych derbów.

W Siennie zmierzą się ekipy, które przed tygodniem zdobyły punkty w lidze. Polonia zremisowała po szalonym meczu w Pionkach z Prochem 3:3, a Zawisza zwyciężył w Stanisławicach 4:2.

W Polonii wszyscy są gotowi do gry, nikt nie pauzuje za kartki, na drobne urazy skarżyło się kilku piłkarzy, jednak nie są one na tyle poważne, by wykluczyć ich z gry.

Obecnie Polonia zajmuje 5. miejsce w lidze z 35 punktami na koncie. Do barażowego drugiego miejsca traci zaledwie 4 punkty. Na przeciwległym końcu znajduje się Zawisza, który okupuje 12. miejsce z 22 punktami na koncie. Warto zaznaczyć, że zespół z Sienna to druga drużyna (po ostatnim KP Stanisławice), która w lidze straciła najwięcej bramek (aż 52!). Jednak w meczach derbowych nie powinno się spoglądać i kierować tabelą, bo takie spotkania rządzą się swoimi prawami.

Pojedynek pomiędzy młodością, a doświadczeniem rozegrają z przodu Bartłomiej Książek i Tomasz Wójcik. Książek na chwilę obecną strzelił w lidze 12 bramek. Co ważne, trafił do siatki w każdym spotkaniu rundy wiosennej. Czy w Siennie podtrzyma statystykę? Tomasz Wójcik z Zawiszy natomiast pokonał bramkarzy rywali 13-krotnie. Ostatnio przypomniał o sobie w Stanisławicach, gdzie skompletował hat-tricka.

Dodatkowego smaczku pojedynkowi dodaje fakt, że w Zawiszy od początku tej rundy gra dwóch wychowanków Polonii Iłża, bracia MichałSebastian Kutera. Warto też przypomnieć, że obecny kapitan iłżeckiego zespołu Wojciech Bajor również zaliczył epizod w siennieńskiej drużynie.

Jesienią mecz obu zespołów w Iłży zakończył się bezbramkowym remisem, choć akcji po obydwu stronach nie brakowało. Najbliżej z obu stron byli: Wojciech Bajor, który obił poprzeczkę oraz Michał Klaus, którego strzał obronił Maciej Kolecki.

Mecz Zawisza Sienno - Polonia Iłża odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 kwietnia o godz. 15:00 na boisku w Siennie (ul. Szkolna)