Rywale grali sparingi - podsumowanie weekendu

Większość zespołów Radomskiej Ligi Okręgowej rozpoczęło już granie meczów kontrolnych. Jak poradziły sobie poszczególne ekipy?

Kolejność zgodna z kolejnością w tabeli

1. Polonia Iłża

Poloniści dobitnie przegrali swój sparing z liderem IV ligi - Oskarem Przysucha. Wynik 4:1 mówi sam za siebie. Jedyną bramkę dla iłżan strzelił Igor Tworek.

Zobacz pełną relację z meczu Oskar Przysucha 4:1 Polonia Iłża

2. KS Warka

Drużyna z Warki rozpocznie sparingi dopiero w najbliższy weekend. Pierwszym jej rywalem będzie ligowy znajomy - KS Potworów.

3. LKS Promna

Nie wiadomo kiedy rozpocznie sparingi zespół z Promny, ani na stronie klubowej, ani w regionalnych nie ma o tym wzmianek.

4. Plon Garbatka-Letnisko

Plon zadziwił wszystkich, pokonał faworyzowanego wicelidera IV ligi - Energię Kozienice. Mecz przypominał nieco zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Drużyna Plonu prawie cały czas grała w defensywie. Jedyną bramkę po błędzie bramkarza kozienickiego zespołu zdobył Robert Kowalkowski.

W drużynie z Garbatki z nowych piłkarzy mogliśmy zobaczyć dwóch juniorów.

Energia Kozienice 0:1 (0:0) Plon Garbatka - Letnisko

0:1 Robert Kowalkowski 63'

5. Proch Pionki

Pierwszy mecz kontrolny rozegrała także ekipa Prochu Pionki. Nie był to szczęśliwy początek dla drużyny ze Sportowej 1, bowiem odnieśli oni dotkliwą porażkę z Jodłą Jedlnia-Letnisko. Wynik 3:6 pokazuje, że 5. zespół Ligi Okręgowej po rundzie jesiennej będzie musiał jeszcze sporo popracować.

Jodła Jedlnia-Letnisko 6:3 (3:2) Proch Pionki

0:1 Daniel Sekuła 8
0:2 Daniel Sekuła 14
1:2 Bartłomiej Frączek 16'
2:2 Daniel Stencelewicz 35'
3:2 Grzegorz Lipka 42'
4:2 Piotr Śwecielski 57'
5:2 Grzegorz Lipka 64'
5:3 Adrian Pryciak 88'
6:3 Piotr Piotrowski 89' (k)

6. Zawisza Sienno

Zespół z Sienna rozpocznie sparingi w najbliższą niedzielą pojedynkiem z A-Klasowym Hubertusem Chomentów.

7. Pilica Nowe Miasto nad Pilicą

Zespół Pilicy pierwszy sparing rozegra 31 stycznia (sobota) z liderem skierniewickiej ligi okręgowej - Mazovią Rawa Mazowiecka.

8. Jodła Jedlnia - Letnisko

Pierwszy mecz Jodły w nowym roku wypadł znakomicie. Pokonali oni faworyzowany Proch Pionki aż 6:3! Więcej o meczu  w akapicie "Proch Pionki"

9. Powiślanka Lipsko

Tak samo jak w przypadku LKS-u Promna o sparingach Powiślanki nic nie wiadomo. W regionalnych mediach aktualnie brak wzmianek o zespole z Lipska.

10. Legion Głowaczów

Legion granie meczów sparingowych rozpocznie późno, bo dopiero 7 lutego, kiedy zagra z Jodłą Jedlnia-Letnisko

11. KP Stanisławice

KP Stanisławice zagrał pierwszy mecz kontrolny 18 stycznia z B-Klasowymi rezerwami Energii Kozienice. Wygrali 2:0, jednak patrząc na różnicę klas jest to wynik niezadowalający.

KP Stanisławice 2:0 (1:0) Energia II Kozienice

1:0 Dawid Ceglarz
2:0 Dawid Ceglarz

Team ze Stanisławic drugi sparing rozegra 31 stycznia (sobota) z liderem klasy B - LZS-em Magnuszew.

12. Iłżanka Kazanów

Pierwszy sparing Iłżanka rozegrała z A-Klasową Zorzą Kowala. Zremisowała 4;4, choć do przerwy przegrywała aż 3:0!!

Zorza Kowala 4:4 (3:0) Iłżanka Kazanów

13. KS Potworów

Pierwszy sparing tego zespołu 31 stycznia z wiceliderem naszej ligi - KS-em Warka.

14. Radomiak II Radom

Piłkarze rezerw Radomiaka zwyciężyli z juniorami Młodzika Radom z rocznika 1999. Mecz był wyrównany o czym świadczy wynik - 4:3

Radomiak II Radom 4:3 Młodzik 99 Radom

15. Oronka Orońsko

Pierwszy sparing podopieczni Kamila Śledzia rozegrają w niedzielę, 1 lutego z rezerwami Radomiaka Radom.

16. Wulkan Zakrzew

Czerwona latarnia ligi zajęła 2 miejsce w turnieju Zamłynia Radom za Zwolenianką Zwoleń, która zwyciężyła. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ resztę zespołów stanowiły ekipy z niższych lig.

Klasyfikacja końcowa:

1. Zwolenianka Zwoleń (IV liga)
  2. Wulkan Zakrzew (Liga Okręgowa)
  3. Zamłynie I Radom (Klasa A)
  4. Wisła Chotcza (Klasa B)
  5. Zwolenianka II Zwoleń (Klasa B)
  6. Kombud SA Radom (drużyna firmy)
  7. Akcja Jastrzębia (Klasa A)
  8. Dokumenta Radom (drużyna firmy)
  9. Zamłynie II Radom.(drużyna młodzieżowa)