Sparing | Polonia Iłża 0:4 (0:2) Zamłynie Radom

Polonia Iłża przegrała 0:4 w drugim sparingu w trakcie zimowych przygotowań z przedstawicielem ligi okręgowej Zamłyniem Radom.

Mecz, mimo wysokiego wyniku, okazał się wyrównanym pojedynkiem, w którym jednak dużą rolę odegrały indywidualne błędy. Poloniści po ciężkich treningach mieli problem z wyprowadzeniem piłki, co skutkowało kontratakami. Zawodnicy Zamłynia kilka razy z dziecinną łatwością przedostali się w pole karne iłżan. Nie był to również dzień bramkarza Kacpra Jabłońskiego, który w kilku sytuacjach mógł zachować się lepiej. Zawodnicy z Iłży mieli jednak kilka szans na co najmniej honorowe trafienie. Bliscy szczęścia byli mocno aktywni w tym spotkaniu Łukasz Kaczmarczyk i Maciej Dusiński.

W sparingu nie wystąpił Paweł Kopciał, który narzeka na lekki uraz. Kolejne minuty rozegrał młody napastnik Dawid Zaręba. Na boisku pokazał się również jego rówieśnik Piotr Baran (4 mecze wiosną w drużynie juniorów). W pierwszej połowie na boisku pojawił się testowany skrzydłowy Tomasz Turczyk, grający jesienią właśnie w Zamłyniu (14 meczów, bez goli).

Polonia Iłża 0:4 (0:2) Zamłynie Radom

0:1 Kamil Ścigała 12
0:2 Patryk Szubiński 27
0:3 Patryk Szubiński 64
0:4 Patryk Szubiński 72

Polonia Iłża: Kacper Jabłoński - Grzegorz Godzisz, Piotr Kolecki (46 Jakub Podsiadły), Piotr Gałczyński, Jakub Baran (46 Marcelin Życiński) - Tomasz Turczyk (46 Iwan Dynja), Radosław Cheda, Aleks Wątorski (80 Dawid Zaręba), Maciej Dusiński (80 Piotr Baran), Patryk Piątkowski (46 Łukasz Kaczmarczyk) - Mateusz Niewczas (46 Michał Kutera)