U-15 | Zwycięstwo Polonii z outsiderem ligi!

W meczu w ramach 12 kolejki I Radomskiej Ligi Trampkarzy U-15 Polonia zwyciężyła na wyjeździe z Kraską Jasieniec. Dzięki temu zwycięstwu Zamkowi awansowali na 4 miejsce w tabeli.

Już po pierwszych 10 minutach Polonia powinna prowadzić 2:0 lecz bardzo dobre akcje Mateusza Kurka zakończyły się fiaskiem. Około 30 minuty po podaniu Wiktora Żurka do Mateusza Kurka ten drugi pewnie wykorzystał szansę i umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie było widać minimalna przewagę Polonii, która rozegrała 5 dobrych akcji, natomiast Kraska jedynie 2-3 akcje.

Druga połowa była już pokazem wyższości iłżan. Mimo, że padła tylko jedna bramka to bramkarz Kraski miał naprawdę dużo pracy i to dzięki niemu team z Jasieńca mógł się cieszyć porażka jedynie dwoma bramkami. Na około 6 strzałów Polonii na bramkę gospodarzy, Kraska odpowiedziała dwoma niecelnymi strzałami. Druga bramka padła w 56 minucie po strzale Wiktora Żurka z 18 metrów. Asystę przy tej bramce zdobył Mateusz Kurek.

W tym meczu kontuzji doznał nasz dobry obrońca Przemysław Fituch. Warto zaznaczyć do tego meczu, że Kraska grała w dziesiątkę bez rezerwowych, natomiast Polonia pojechała na mecz w pełnym składzie + dwóch rezerwowych.

Kraska 99 Jasieniec 0:2 (0:1) Polonia 99 Iłża

0:1 Mateusz Kurek 10'
0:2 Wiktor Żurek 56'

Polonia 99: Sebastian Ziomek- Dawid Jamroży, Wiktor Świostek, Wiktor Romanowski, Przemyslaw Fituch (Dawid Sobuta), Jakub Strużyna, Wiktor Żurek, Dawid Chudyba, Jan Bartos, Mateusz Kurek, Jakub Ziomek (Jakub Lisek)