W prasie o Polonii: Warka zasłużenie wygrała w Iłży

W regionalnej gazecie Echo Dnia głównym tematem sportowym w ubiegły poniedziałek była sobotnia porażka Polonii w hitowym pojedynku z KS-em Warka.

"Na plac gry wyszedł lider (Warka) i wicelider (Polonia). Wiadomo, że to spotkanie zaważy na awansie któregoś z zespołów. Na trybunach zasiadło ponad 500 widzów. Samo spotkanie mogło się podobać. Trzeba jednak zaznaczyć, że goście zagrali bardzo dobry mecz, byli zespołem lepszym i wygrali jak najbardziej zasłużenie.

Już po 10 minutach gry mogło być 2:0 dla gości. Polonię poprzeczka i słupek ratowały przed utratą gola. W pierwszej połowie tylko raz zagrozili bramce Warki. Świetną sytuację miał Igor Tworek, który przestrzelił z czterech metrów. Goście tych sytuacji mieli znacznie więcej i w 43 minucie Dawid Jankiewicz dostał piłkę na 12 metr, wykorzystał dużą swobodę i trafił do siatki.

Wydawało się, że po zmianie stron Polonia rzuci się na przeciwnika, ale iłżanie byli kompletnie bezradni. Dobrą okazję miał Oskar Bawor w 54 minucie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Piotrem Przepiórką. Chwilę później warczanie przeprowadzili szybką i składną akcję, a Bartłomiej Jałocha dołożył nogę.

Z czasem z iłżeckiego kompletnie zeszło powietrze. Na trybunach została tylko garstka kibiców z Warki. Bramkarz Polonii uratował swój zespół od wyższej porażki, ale w 74 minucie nie miał szans przy strzale Patryka Kościanka.

Po ostatnim gwizdku szampan lał się strumieniami. Po trzech sezonach spędzonych w lidze okręgowej, drużyna z Warki powraca do czwartej ligi."