Wielka Sobota z wiceliderem!

W najbliższą sobotę zawodników Polonii Iłża czeka nie lada wyzwanie. Nasi piłkarze będą musieli stawić czoła wiceliderowi Radomskiej Ligi Okręgowej, drużynie Zwolenianki Zwoleń.

Po czwartym zwycięstwie wiosną (w ubiegłym tygodnie z Oronką u siebie) zawodnicy Polonii uzyskali miano "Rycerzy Wiosny". Czy nasi piłkarze podtrzymają serię i odniosą piąte zwycięstwo z rzędu? Na pewno nie będzie łatwo, Zwolenianka bardzo zaciekle walczy o IV-ligowy awans.

Lecz ekipa ze Zwolenia pokazała w ostatniej kolejce, że nie jest w stanie wszystkich ograć. Przegrała ona 2:1 z Wulkanem Zakrzew (który Polonia ograła 5:1!)

Wiosenne mecze Zwolenianki:

Wulkan Zakrzew 2:1 Zwolenianka Zwoleń
Plon Garbatka-Letnisko 0:3 Zwolenianka Zwoleń
Zwolenianka Zwoleń 7:4 Radomiak Radom
Zawisza Sienno 1:3 Zwolenianka Zwoleń

Team ze Zwolenia ma na swoim koncie 45 punktów. Udało im się wygrać czternaście meczy, zremisowali trzy i także trzy przegrali.

fot. MKS Zwolenianka Zwoleń

Zwoleniacy do lidera z Głowaczowa tracą jedynie jeden punkt. Więc o tym kto będzie przewodził stawce decydują jedynie porażki i remisy obu zespołów. Zwolenianka kilka razy na pozycję lidera wskakiwała, lecz nie utrzymywała się tam długo.

W rundzie jesiennej Poloniści musieli okazać wyższość Zwolenian i 3 punkty wyjechały z Iłży. Mecz tamten zakończył się wtedy wynikiem 2:0.

Ostatnio zespół z Podzamcza 47 ze Zwolenianką grał w sparingu w przerwie zimowej. Wtedy także odniósł porażkę, 3:0 po strzałach Pawła Rogali, Szymona Pyrki i Pawła Kopecia.

21. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej
MKS Zwolenianka Zwoleń - IKS Polonia Iłża