Zapowiedź 1. kolejki Campeon Ligi Okręgowej

Już w ten weekend, po dwumiesięcznej przerwie, do gry powracają zespoły Radomskiej Ligi Okręgowej! Zmianie nie uległ system rozgrywek - czeka nas 30 serii gier, po których poznamy mistrza, który awansuje do IV ligi. Wicemistrz natomiast o IV ligę powalczy w barażach.

Na inaugurację czeka nas starcie beniaminka ze Stanisławic, który kilka dni temu przyjął nazwę sponsora i w tym sezonie będzie występował pod nazwą Jawor Stanisławice. Powalczą oni z doświadczonym Zawiszą Sienno. W obu ekipach znacznych wzmocnień nie ma. Zawiszę w przerwie letniej opuściło dwóch piłkarzy: Wojciech Bajor i Jacek Kucharczyk. Faworytami tego spotkania są goście z Sienna, ale beniaminek też nie jest bez szans.

Drugi mecz to także mecz beniaminka. Po trzyletniej przerwie na boiska okręgówki powraca KS Potworów. W pierwszym meczu zmierzy się z jednym z pretendentów do awansu - Jodłą Jedlnia - Letnisko. Do zespołu z Jedlni doszło kilku nowych piłkarzy jednak, jednak odeszło kilku bardzo wartościowych m. in bramkostrzelny Cezary Kubryn

W sobotę zmierzy się także Powiślanka Lipsko, która przez okres letni mocno przygotowywała się do ataku o awans. Trener sprowadził jednak tylko dwóch nowych graczy Obaj pochodzą z III-ligowego KSZO Ostrowiec.

Nieobliczalny Proch Pionki z dwoma nowymi ofensywnymi graczami zagra przeciwko Legionowi Głowaczów. W Legionie też nie próżnowano. Można zauważyć kilka wzmocnień ofensywnych m. in. Marcin Fusiek i Hubert Strzelczyk.

W niedzielę zagrają jedynie trzy drużyny. W pierwszym meczu rezerwy Radomiaka będą mogły się odgryźć za porażkę w okręgowym Pucharze Polski gdzie uległa 1:0 Oronce Orońsko.

Plon Garbatka przed ligą mocno się zbroił przed ligą. Czy nowi zawodnicy sprostają KS Warka? Nie wiadomo W Warce natomiast wielkich wzmocnień nie widać.

W Iłżance Kazanów poczyniono kilka zmian. Czy wystarczą one, by się utrzymać? W pierwszej kolejce zmierzą się z LKS-em Promna. W Promnej jest kilku nowych graczy, nawet III - ligowych.

Sobota (16.08)

11:00 Jawor Stanisławice - Zawisza Sienno