4 nowych zawodników uprawnionych do gry!

Czterech nowych zawodników zobaczymy wiosną w Polonii. Dwóch obrońców, pomocnik i bramkarz wspomogą iłżan w rundzie wiosennej w walce o awans do IV ligi!

fot. Konrad Kałowski (w biało-czerwonym stroju)

Konrad Kałowski - obrońca, ostatnio w Oskarze Przysucha. Jesienią w przysuskim zespole na boisku spędził 383 minut (w 3 meczach w wyjściowym składzie) i ujrzał 3 żółte kartki. Zawodnik karierę sportową zaczynał w Beniaminku Radom, przez Zorzę Kowala trafił do Oskara Przysucha, z którego został wypożyczony do Polonii Iłża.

fot. Mateusz Paliwoda (przy piłce)

Mateusz Paliwoda - pomocnik, ostatnio w Oskarze Przysucha, zaliczył już występ w zielonym stroju, ale tylko na Turnieju Zyko-Dróg w sierpniu ubiegłego roku. Po tym turnieju otrzymał propozycję gry w czwartoligowym Oskarze Przysucha, którą wykorzystał. W czerwono-czarnych barwach rozegrał 921 minut i strzelił jedną bramkę. Swoją karierę zaczynał w Centrum Radom, z którego przed sezonem 2014/15 przeszedł do Oskara Przysucha.

fot. Damian Szewczyk (w zielonym stroju)

Damian Szewczyk - obrońca, ostatnio w Radomiaku Radom. Jesienią rozegrał w sumie 121 minut w pierwszym zespole Radomiaka (III liga),wystąpił w dwóch meczach ligowych oraz jednym spotkaniu Pucharu Polski. Jednak większość czasu boiskowego spędził w rezerwach radomskiego zespołu, który aktualnie znajduje się w ogonie naszej ligi, w tej drużynie strzelił jedną bramkę. Bardzo dobrze zaprezentował się w sparingach przed rundą wiosenną w barwach Polonii, bowiem strzelił 3 bramki, co ukazuje, że może także zagrać także ofensywnie.

Adrian Wołczyński - bramkarz. Mamy także powrót. Po dłuższej przerwie od gry na boisko powraca wychowanek Polonii, bramkarz Adrian Wołczyński. Ostatni raz na ligowych boiskach można było go zobaczyć w sezonie 2011/12 w Powiślance Lipsko, do której przeszedł z Polonii. Niestety, przez większość tamtego sezonu częściej siedział na ławce niż stał między słupkami. Wcześniej, od sezonu 2009/10 był rezerwowym bramkarzem drużyny Polonii.