Zmazać plamę z jesieni!

Zespoły Radomskiej Ligi Okręgowej powracają na boiska. Polonia także i zaczyna rundę rewanżową od ważnego meczu derbowego z Powiślanką Lipsko.

Powiślanka Lipsko to jeden z trzech zespołów, które w rundzie jesiennej zgarnęły pełną pulę punktów w meczu z Polonią Iłża, a zarazem jedyny, który uczynił to na swoim stadionie. Cel dla Polonii na inaugurację wiosny jest jeden - zmazać plamę z jesieni!

Powiślanka Lipsko:

Udana jesień... tylko do września

Powiślanka na samym początku tego sezonu Ligi Okręgowej można powiedzieć była "w gazie". Pokonała Polonię, rozjechała Radomiaka, zremisowała z Warką. Po 4 kolejce byli wiceliderami rozgrywek. Nie trwało to jednak długo i lipski zespół po kilku porażkach zaczął spadać w tabeli i po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce z 22 punktami na koncie.

Zmiana trenera

Czarę goryczy przelała porażka Powiślanki 1:3 z Pilicą Nowe Miasto w 16. kolejce. Po tym meczu w wywiadzie dla Echa Dnia ówczesny trener - Jerzy Występek nie szczędził ostrych słów wobec postawy swoich piłkarzy. W następstwie władze lipskiego klubu zadecydowały o zwolnieniu dotychczasowego trenera. Czy miały na to wpływ porażki czy gorzkie słowa w gazecie, nie wiadomo.

Od nowego roku Powiślankę prowadzi Łukasz Gorgoń, trener drużyn młodzieżowych Lidera Lipsko. Mecz z Polonią Iłża będzie dla niego debiutem na ławce trenerskiej w drużynie seniorów.

Zimowe wzmocnienia

Nadwiślański zespół dokonał dwóch wzmocnień na rundę wiosenną. Są to:

Bartłomiej Hemperek - pomocnik, ostatnio w Serokomli Janowiec - w rundzie jesiennej na A-klasowych boiskach rozegrał 6 spotkań, łącznie na boisku spędził 192 minuty,

Mateusz Oleśkiewicz - pomocnik/napastnik, ostatnio w Serokomli Janowiec - w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegrał 11 spotkań, łącznie na boisku spędził 940 minut, zdobył 7 bramek, co czyniło go najlepszym strzelcem drużyny z Janowca.

"Egzotyczne" sparingi

Piłkarze Powiślanki w czasie przerwy zimowej grali głównie z zespołami spoza Radomszczyzny. Oto kilka wyników tych pojedynków:

Powiślanka Lipsko 12:0 SKS Leokadiów (Lubelska B-klasa)
Powiślanka Lipsko 2:1 Ceramika Opoczno (piotrkowska okręgówka)
Powiślanka Lipsko 1:2 Stal Kunów (świętokrzyska okręgówka)
Powiślanka Lipsko 1:3 MKS KSZO-Junior Ostrowiec Świętokrzyski

Polonia Iłża:

Trener: Chcemy awansować!

Jak mówił trener iłżeckiej drużyny, Poloniści chcą w tym sezonie awansować do IV ligi. Mają poparcie miasta, sprzyjają im statystyki. Jednak najważniejsze jest to, by na boisku pokazać swoją wyższość nad rywalami.