Kto awansuje do okręgówki? Typują dziennikarze

Zapytaliśmy znanych w regionie dziennikarzy sportowych, które zespoły ich zdaniem awansują do ligi okręgowej. Do końca sezonu pozostało 10 kolejek, a już w niedzielę mecz na szczycie, Królewscy Jedlnia skonfrontują się ze Zwolenianką Zwoleń.

Grzegorz Stępień (RadomSport.pl): - Bezpośrednio awansuje Zwolenianka Zwoleń. Klub i zespół dysponują aktualnie największym potencjałem spośród wszystkich zespołów Pineks Klasy A grupy I. To oczywiście tylko sport, a historia piłki nożnej to ciągłe niespodzianki, a nawet sensacje, ale tu mamy do czynienia z ligą, a nie pojedynczym meczem. Na drugie miejsce, premiowane udziałem w barażach o awans, największe szanse mają Królewscy Jedlnia. Być może silniejszą drużynę ma obecnie Polonia Iłża, ale poloniści mają też bardzo dużą stratę do Królewskich. Osiem punktów wydaje się dystansem nie do odrobienia, choć oczywiście jest to możliwe. No chyba, że to jednak Królewscy wygrają ze Zwolenianką, to wtedy Polonia będzie goniła ekipę ze Zwolenia, a do niej traci przecież „tylko” sześć punktów. Scenariusz taki wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobny.

Sylwester Szymczak (Echo Dnia): - Moim zdaniem: 1. Zwolenianka, 2. Królewscy, 3. Polonia, 4. Plon Garbatka, 5. Gracja. Dlaczego? W tej chwili Zwolenianka wydaje się być najmocniejszym... i najbardziej zdeterminowanym zespołem. Królewscy pogubią punkty, jak to miało miejsce z Zorzą, ale raczej nie dadzą sobie roztrwonić do Polonii 11 punktów. Iłżanie będą gonić do ostatniej kolejki, a Plon również ma fajną ekipę. Moim zdaniem decydujące będą pojedynki góry tabeli między sobą.

Michał Podlewski (RadomSport.pl): - Walka o pierwsze miejsce rozegra się w najbliższą niedzielę i śmiem twierdzić, że zespół, który wygra ten pojedynek, nie odda już pierwszej pozycji do samego końca rozgrywek.