Nie zawsze lepszy wygrywa

Mocno wkurzeni w niedzielne popołudnie wracali do domu piłkarze Polonii Iłża. Przegrali na wyjeździe z Powiślanką Lipsko choć wcale nie byli zespołem gorszym, co przyznał nawet trener gospodarzy.

Doskonałym podsumowaniem tego meczu jest pomeczowy komentarz trenera Powiślanki, Jerzego Występka:

Momentami Polonia miała naprawdę sporą przewagę. Ładnie operowali piłką i prowadzili grę. Naszym sposobem na wygraną były akcje z kontry. Dzięki mądrzejszej grze pokonaliśmy lepszego od nas rywala

Pierwsza bramka padła w 17 minucie i strzelił ją bramkostrzelny Marek Skorupa, bo bardzo ładnym kontrataku gospodarzy. Nasi piłkarze próbowali wyrównać do przerwy, jednak w bramce Powiślanki bardzo dobrze spisywał się Tomasz Rak.

Druga połowa to ofensywa Polonii, niestety wszystkie strzały i akcje iłżan kończyły się fiaskiem. W 70 minucie na 2:0 precyzyjnie z rzutu wolnego trafił Dawid Nowak.

Niestety, kolejne próby strzelenia bramki kończyły się niepowodzeniem i Poloniści wyjechali z Lipska bez punktów.

Już w środę Poloniści zmierzą się z innym zespołem z powiatu lipskiego - Zawiszą Sienno. Czy zła passa meczów z tym przeciwnikiem zostanie zakończona?

Powiślanka Lipsko 2:0 (1:0) Polonia Iłża

1:0 Marek Skorupa 17'
2:0 Dawid Nowak 70'

Powiślanka: Rak – Kwiatkowski, Dryka, Zięba, Szewczyk, Mroczek, Krupa (85 Ćwik), Nowak, Ruta (75 Bańcerowski), Niewczas, Skorupa (60 Suwała).

Sędzia główny: Łukasz Wrochna
Sędziowie liniowi: Michał Wierzbicki oraz Józef Pochylski