Plon Garbatka-Letnisko 2:2 (1:2) Polonia Iłża

Polonia Iłża w 15. kolejce Klasy A zremisowała w Garbatce-Letnisku z Plonem. Bramki dla iłżan strzelili Łukasz Kaczmarczyk oraz Iwan Dynja.

2 razy 22 równa się? 2:2. Dwie bramki środkowego obrońcy Plonu Łukasza Krupy, grającego z numerem 22 odebrały marzenia Polonii o trzech łatwych punktach. Mecz w wykonaniu gospodarzy mógł się podobać. Iłżanom zabrakło przede wszystkim skorzystania z problemów rywala, bowiem zakończenie bramką kilku idealnych sytuacji mogło zapewnić 3 punkty już w pierwszej połowie.

9 minuta mogła przynieść prowadzenie drużynie z Iłży. Dośrodkowanie Tomasza Turczyka zamykał Grzegorz Godzisz, jednak nie trafił dobrze w piłkę i poszybowała ona obok bramki. Sytuacja zemściła się za kilkanaście minut. Z rzutu wolnego strzał oddał Łukasz Krupa. Był on na tyle kąśliwy, że piłka odbiła się jeszcze od interweniującego Adriana Wołczyńskiego i wpadła do siatki tuż przy słupku.

Na odpowiedź Polonii nie trzeba było długo czekać. Szybko wyprowadzony kontratak i indywidualna akcja Łukasza Kaczmarczyka przyniosła wyrównanie. Dwie minuty później z dystansu uderzył Iwan Dynja i pokonał Kacpra Cmiela.

Zamknąć spotkanie mógł Radosław Cheda. W 44 minucie otrzymał prostopadłe podanie i miał przed sobą jedynie bramkarza Plonu. Niestety, pomocnik uderzył wprost w bramkarza, a dobitka Tomasza Turczyka wpadła wprost w jego rękawice.

W drugiej połowie iłżanie mieli kilka sytuacji na podwyższenie prowadzenia, jednak wszystkie zakończyły się fiaskiem, a ostatecznie zemściły się. W 74 minucie Łukasz Krupa po raz drugi dał o sobie znać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wygrał rywalizację w polu karnym i mocnym uderzeniem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

W końcówce spotkania doszło do dwóch wymuszonych zmian spowodowanych kontuzjami. Urazy odnowiły się napastnikowi Tomaszowi Turczykowi oraz obrońcy Danielowi Prokopczykowi. Obaj w tym tygodniu przejdą badania, które wyjaśnią jak długa będzie ich absencja.

Tak jak przed tygodniem nie można było nikogo wyróżnić, bo każdy zagrał na najwyższym poziomie, tak w tym tygodniu znów nie można wyróżnić nikogo. Niestety, sytuacja jest odwrotna. Nikt nie może zapisać występu do bezbłędnych.

1:0 Łukasz Krupa 26
1:1 Łukasz Kaczmarczyk 34
1:2 Iwan Dynja 36
2:2 Łukasz Krupa 74

Polonia Iłża: 33. Adrian Wołczyński - 2. Grzegorz Godzisz, 15. Daniel Prokopczyk (80, 5. Piotr Gałczyński), 4. Piotr Kolecki, 16. Jakub Baran - 7. Łukasz Kaczmarczyk (78, 11. Patryk Piątkowski), 3. Aleks Wątorski, 8. Mateusz Niewczas (80, 10. Paweł Kopciał), 6. Radosław Cheda, 13. Iwan Dynja (70, 9. Michał Kutera) - 18. Tomasz Turczyk (88, 17. Jakub Podsiadły)

Na ławce: 22. Kacper Jabłoński - 17. Jakub Podsiadły, 5. Piotr Gałczyński, 10. Paweł Kopciał, 11. Patryk Piątkowski, 9. Michał Kutera

Trener: Piotr Wątorski

Żółte kartki: Niewczas - ??