Piotr Wątorski: - Szkoda dwóch straconych punktów

Trener Polonii Iłża, Piotr Wątorski w pomeczowym wywiadzie odpowiedział na pytania dotyczące niedzielnego spotkania z Plonem Garbatka-Letnisko.

- Trzeba przyznać. że w Garbatce bardziej straciliśmy dwa punkty niż zyskaliśmy jeden, lecz z drugiej strony sądzę, że każdy punkt jest ważny i każdy należy docenić. Być może ten punkt w końcówce sezonu będzie dla nas ważny. Na pewno szkoda tych dwóch straconych punktów. Wydaje mi się, że pomimo remisu, byliśmy zespołem lepszym. Już w końcówce pierwszej połowy, gdyby Radosław Cheda wykorzystał stuprocentową sytuację na 3:1, uważam, że wracalibyśmy z Garbatki z trzema punktami. W przerwie uczulałem swoich zawodników na stałe fragmenty gry. Moje obawy się sprawdziły i niestety, drugą bramkę również straciliśmy w podobny sposób. W drugiej połowie w kilku sytuacjach zabrakło nam ostatniego podania, które wyklarowałoby sytuacje strzeleckie. Dziś dopisujemy jeden punkt i wiemy, że w sobotę będziemy musieli zrehabilitować się w meczu z Akcją u siebie.

Jeśli chodzi o kontuzje, nie lubię sytuacji, gdy zmiany są wymuszone, zwłaszcza w końcówce meczu, gdy wciąż walczymy o korzystny rezultat. Mam nadzieję, że nie będą to poważne urazy. Paradoksalnie, gdy zawodnicy czują się w dobrej dyspozycji, wówczas są bardziej podatni na kontuzje. W przypadku Tomasza Turczyka jest to kontuzja mięśnia dwugłowego. Daniel Prokopczyk ma za to problemy z kolanem. W tym tygodniu obaj przejdą badania i będziemy wiedzieli z czym dokładnie mamy problem i jak długo nie będą mogli grać.