#ekstrAKlasa czyli podsumowanie 15. kolejki

Druga wiosenna kolejka nie przyniosła aż tylu emocji, co pierwsze mecze rundy rewanżowej. Jednak przedstawienie musi trwać, oto kolejna jego odsłona.

Zadyszka dostała się w szeregi Królewskich i Polonii, czyli zespołów, które ubiegłą kolejkę mogą zaliczyć do jak najbardziej udanych. Królewscy jednak wywalczyli trzy punkty w... 96 minucie. Sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę wykorzystał Szymon Iwanowski. Dzielnie odpierający ataki piłkarze Gryfii mogli czuć się zawiedzeni.

Zwyciężyć nie udało się za to Polonii Iłża, która do ostatniej minuty próbowała pokonać debiutującego w bramce Plonu Kacpra Cmiela. Wynik 2:2 ustalił dwoma bramkami grający z numerem 22 Łukasz Krupa i iłżanie mogli zapomnieć o dwóch dodatkowych punktach.

Nie radzi sobie w rundzie wiosennej Gracja Tczów. Trzy skuteczne kontry Akcji Jastrzębia wystarczyły na pokonanie zespołu Marka Lawrenca. Czwarta ekipa Klasy A wciąż pozostaje na wiosnę bez punktów. Ucieka za to Zwolenianka, która pewnie w Kowali poradziła sobie z Zorzą. Na otarcie łez gospodarzom musiała wystarczyć ładna, honorowa bramka Michała Fryszkowskiego.

Na dole tabeli zaczyna być ciekawie. Murowanym kandydatem do spadku jest Megawat Świerże Górne, który nie pokusił się o niespodziankę w meczu z Iskrą Gózd. Na koniec szalone derby powiatu kozienickiego, KS Magnuszew pokonał Energię II Kozienice 4:3. Co ciekawe, bramkę na wagę trzech punktów w 90 minucie strzelił... 20-letni Grzegorz Seremak, który nazywa się tak samo jak trener pierwszego zespołu Energii.

Zorza Kowala - Zwolenianka Zwoleń 1:5 (0:2)