Polonia Iłża 0:0 (0:0) Centrum Radom

Polonia Iłża zremisowała w meczu 12. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej z Centrum Radom. Mecz okazał się bezbramkowy, ale nie zabrakło emocji!

W ramach zasady, że zwycięskiej jedenastki się nie zmienia, trener Adrian Sobczyński postanowił wystawić do gry taką samą jedenastkę jak przed tygodniem w wygranym pojedynku z Zamłyniem.

Po ostatnich meczach słowo "pierwszy" we wszystkich odmianach powtarzano jak mantrę. Po pojedynku z Zawiszą Sienno mówiono o pierwszych punktach za kadencji nowego trenera, po spotkaniu z Zamłyniem o pierwszym zwycięstwie w sezonie, teraz możemy mówić o pierwszym meczu "na zero z tyłu". Cieszy fakt, że zespół robi ogromne postępy!

Przed meczem uczczono minutą ciszy zmarłych w ubiegłym tygodniu wieloletnich sympatyków, silnie związanych z iłżeckim klubem Edwina Jabłońskiego i Andrzeja Nadgrodkiewicza.

Jednak przejdźmy do meczu. Oba zespoły już od początku miały swoje sytuacje pod bramkami rywali. Najpierw w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Kaczmarczyk, by po chwili po drugiej stronie boiska "ratować skórę" Polonistom musiał Sebastian Ziomek.

Centrum z kolejnymi minutami zaczęło przeważać. Radomski zespół zaczął tworzyć sobie okazje. W najgroźniejszej z nich Polonistów uratował słupek, a w sytuacji sam na sam lepszy od napastnika gości okazał się golkiper Polonii..

Pod koniec pierwszej połowy iłżanie mogli skarcić Centralnych, jednak nie udało się wykorzystać dwóch dogodnych stałych fragmentów gry.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli z wysokiego C i mogli prowadzić jednak przytomnie w bramce Centrum zachowywał się Maciej Kolecki

Kolejne minuty to powrót groźnych sytuacji dla przyjezdnych. I znów podopiecznych Adriana Sobczyńskiego uratował słupek, a następnie poprzeczka. Bardzo dobre spotkanie między słupkami rozegrał również Sebastian Ziomek.

Ostatnie 20 minut jednak należało do Polonii, która stworzyła masę sytuacji. Najbardziej boli sytuacja Michała Kutery z 78 minuty, kiedy skrzydłowy iłżan otrzymał piłkę sam na sam z golkiperem Centrum. Zbyt mocno jednak wypuścił sobie piłkę i padła ona łupem Koleckiego

Dobre wejścia w pole karne zaliczał Łukasz Kaczmarczyk, jednak jego uderzenia były albo niecelne, albo zbyt słabe by zaskoczyć byłego bramkarza Polonii Iłża.

Swoje sytuacje miał również Rafał Wojciechowski, który mógł zaliczyć swoiste wejście smoka, jednak jego wejście w pole karne zostało zatrzymane przez obrońców Centrum. Dwukrotnie łupem golkipera Centralnych padły groźne strzały Pawła Kopciała.

Swoistą piłkę meczową Poloniści otrzymali w 90 minucie, gdy około 20 metrów od bramki sędzia podyktował rzut wolny. Krótkie rozegranie do Pawła Kopciała, który jednak zwlekał ze strzałem, jego uderzenie zostało zatrzymane przez defensywę Centrum i arbiter Dawid Sawicki zakończył spotkanie.

Polonia Iłża 0:0 (0:0) Centrum Radom

Polonia Iłża: 1. Sebastian Kutera - 9. Sebastian Kutera, 4. Dawid Pora, 2. Grzegorz Godzisz, 8. Przemysław Lasota (62, 6. Rafał Wojciechowski) - 15. Łukasz Kaczmarczyk, 16. Mateusz Kania (77, 13. Karol Maciąg), 7. Łukasz Kłos, 11. Paweł Kopciał, 5. Michał Kutera - 10. Radomir Zięba

Na ławce: 3. Mateusz Kurek, 13. Karol Maciąg, 14. Mateusz Niewczas, 17. Adrian Wicik, 6. Rafał Wojciechowski

Trener: Adrian Sobczyński