Polonia Iłża 2:0 (0:0) Akcja Jastrzębia

I nie było hokejowo! Polonia zwyciężyła "tylko" 2:0, lecz nie zabrakło emocji, choć te pojawiły się dopiero pod koniec spotkania. Bramki dla iłżan padły po strzałach Iwana Dynji i Michała Kutery.

Zespół Akcji jak zwykle na mecz z Polonią wyszedł podwójnie zmotywowany. Wszak byłym trenerem graczy z Jastrzębia jest Piotr Wątorski, obecny szkoleniowiec iłżan. Zapowiadano walkę i ją ujrzeliśmy - niestety, jako zamiennik gry i okazji. Pierwsza połowa, która zakończyła się bezbramkowo, nie obfitowała w emocje. Najlepszą sytuację na otwarcie wyniku miał gracz gości Sebastian Wcibisz, którego strzał wybronił Adrian Wołczyński.

Druga część meczu nieco zmieniła obraz gry. Zespoły zaczęły tworzyć sytuacje podbramkowe. W 56 minucie w sytuacji sam na sam Wcibisz posłał piłkę obok bramki Wołczyńskiego. Na gola musieliśmy poczekać aż do 73 minuty, wówczas to Iwan Dynja huknął sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, odbijając się jeszcze od pleców bramkarza Łukasza Kilianka.

Chwilę później mogło być 2:0. Bardzo ładny strzał z powietrza oddał Mateusz Niewczas i uderzył prosto w poprzeczkę. Ostatnie minuty meczu okazały się być pełnymi emocji. Goście raz po raz zaczęli dyskutować z sędzią spotkania oraz wrzucać długie piłki "na chaos" w pole karne Polonii. W 90 minucie piłkę przed polem karnym przejął Michał Kutera i w sytuacji sam na sam umieścił ją w siatce, ustalając wynik spotkania.

1:0 Iwan Dynja 73'
2:0 Michał Kutera 90'

Polonia Iłża: 33. Adrian Wołczyński - 2. Grzegorz Godzisz, 4. Piotr Kolecki, 5. Piotr Gałczyński, 16. Jakub Baran - 7. Łukasz Kaczmarczyk (85, 11. Patryk Piątkowski), 6. Radosław Cheda, 10. Paweł Kopciał (72, 9. Michał Kutera), 3. Aleks Wątorski, 13. Iwan Dynja - 8. Mateusz Niewczas

Na ławce: 22. Kacper Jabłoński - 9. Michał Kutera, 11. Patryk Piątkowski, 14. Dawid Zaręba, 17. Marcelin Życiński

Trener: Piotr Wątorski