Polonia Iłża 2:2 (0:1) Legion Głowaczów

Polonia Iłża zremisowała w meczu 14. kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej z Legionem Głowaczów 2:2. Bramki dla Polonistów strzelili Paweł Kopciał oraz Rafał Wojciechowski.

Kontuzja Radomira Zięby w meczu z KS-em Potworów, absencja Karola Maciąga i Sebastiana Kutery wprowadziła w szeregach Polonii lekkie roszady. W porównaniu do ostatniego spotkania, od pierwszych minut zagrał Rafał Wojciechowski, a w napadzie zobaczyliśmy Mateusza Niewczasa.

Początek meczu w wykonaniu Polonii nie był najlepszy, iłżanie długimi fragmentami bronili się, jednak z kolejnymi minutami było coraz lepiej. Niestety, po błędach kolejnych dwóch obrońców Polonii, Kamil Niziński został obsłużony dobrym podaniem i pokonał Sebastiana Ziomka strzałem przy słupku.

Kilka minut później dwie idealne sytuacje w odstępie kilkudziesięciu sekund miał Mateusz Kania, jednak w obu piłka minęła bramkę gości o centymetry. Legion mógł wyjść również na dwubramkowe prowadzenie, ale idealnie w bramce Polonii zachował się Ziomek.

Następnie gra się wyrównała, zarówno goście jak i Poloniści mieli sytuacje podbramkowe, jednak brakowało "ostatniego podania".

Przez większość czasu drugiej połowy gra układała się pod dyktando Polonii. Niestety, po okresie dobrej gry Polonistów i kilku sytuacjach podbramkowych, gospodarze wystawili się na kontratak, w którym nieodpowiedzialnym faulem Michał Kutera zatrzymał Jakuba Wolskiego w polu karnym. Sędzia Jacek Marus podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił najlepszy strzelec zespołu Łukasz Krupa. Był to już siódmy rzut karny przeciwko Polonii w tym sezonie.

Kolejna stracona bramka zmobilizowała Polonistów, którzy przeszli do ofensywy. Najpierw do siatki głową strzelił nieupilnowany Paweł Kopciał. Kilka minut później dobrą piłkę na 16 metr otrzymał Rafał Wojciechowski. Skrzydłowy Polonii miał masę czasu i miejsca i z łatwością pokonał Damiana Jędrzejczyka. Golkiper Legionu nie miał swojego dnia, popełnił wiele rażących błędów. Jak dowiedzieliśmy się po meczu, Jędrzejczyk grał z kontuzją dłoni.

W 82 minucie meczu po dośrodkowaniu w pole karne Konrad Łukowski zagrał piłkę ręką. Wychwycił to sędzia główny tego spotkania i podyktował jedenastkę dla Podzmaczan. Niestety, strzał Grzegorza Godzisza minął poprzeczkę o centymetry.

W kolejnych minutach zarówno drużyna Polonii jak i Legionu miała swoje sytuacje, jednak nie padły już bramki. W 87 i 89 minucie w drużynie gospodarzy nastąpiły dwa debiuty 16-latków z drużyny juniorów. Najpierw na boisko wszedł Wiktor Romanowski, a po chwili Błażej Rutkowski.

Sobotnie spotkanie było już piątym meczem Polonii bez porażki w lidze. Iłżanie obecnie zajmują 14. miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie.

0:1 Kamil Niziński 24'
0:2 Łukasz Krupa 52' (k)
1:2 Paweł Kopciał 72'
2:2 Rafał Wojciechowski 76'

Polonia: 12. Sebastian Ziomek - 8. Przemysław Lasota (87, 3. Wiktor Romanowski), 2. Grzegorz Godzisz, 7. Łukasz Kłos, 5. Michał Kutera - 15. Łukasz Kaczmarczyk, 11. Paweł Kopciał (89, 20. Błażej Rutkowski), 4. Dawid Pora, 16. Mateusz Kania, 19. Rafał Wojciechowski - 14. Mateusz Niewczas (62, 6. Mateusz Kurek)

Na ławce: 1. Krystian Mendel - 6. Mateusz Kurek, 3. Wiktor Romanowski, 20. Błażej Rutkowski, 18. Adrian Wicik, 17. Jakub Ziomek

Trener: Adrian Sobczyński

Legion Głowaczów: 12. Damian Jędrzejczyk - 13. Piotr Mąkosa, 10. Konrad Łukowski, 5. Karol Pawlonka, 16. Paweł Śmielak - 21. Jakub Wolski, 22. Łukasz Krupa, 4. Tomasz Banach, 7. Adrian Olczak (80, 3. Grzegorz Wilk) - 9. Kamil Niziński (75, 14. Przemysław Szpinalski), 6. Damian Konopka (65, 15. Konrad Strzelczyk)