Hit kolejki w Skaryszewie z udziałem Polonii!

Niedzielne spotkanie Skaryszewianki Skaryszew z Polonią Iłża zostało okrzyknięte hitem 7. kolejki spotkań Radomskiej Ligi Okręgowej. Czy Polonia poradzi sobie z mocnym rywalem?

Mocny beniaminek

Mimo tego, że zespół Skaryszewianki jest beniaminkiem rozgrywek Radomskiej Ligi Okręgowej, to w tym sezonie nie musiał płacić frycowego. Drużyna ze Skaryszewa już w A-klasie deklasowała rywali, a w przerwie letniej została wzmocniona bramkostrzelnymi: Michałem Kucharczykiem i Bartoszem Kozickim, którzy niemal w każdym meczu trafiają do siatki rywali! Skaryszewski zespół tak samo jak Polonia, w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

U siebie nie przegrali od półtora roku!

Ostatnią porażkę na boisku w Skaryszewie drużyna Skaryszewianki zanotowała 28 maja 2014 roku! Wówczas przegrali 0:1 z lokalnym rywalem - Hubertusem Chomentów w ramach 24 kolejki A-Klasy. Od tego czasu nie schodzili z własnego boiska przegrani! Czy Polonii Iłża uda się zdobyć twierdzę Skaryszew?

Kucharczyk strzela co mecz

Pozyskany przez Skaryszewiankę w przerwie letniej z Energii Kozienice Michał Kucharczyk imponuje skutecznością w pierwszych ligowych kolejkach. W 6 meczach pokonywał bramkarzy rywali siedmiokrotnie, co daje średnią 1,16 na mecz. Na tego zawodnika szczególnie powinni uważać defensorzy iłżeckiego zespołu.

Polonia pojedzie osłabiona

Niestety, na tak prestiżowy mecz iłżecki zespół pojedzie osłabiony. Zabraknie bramkarza Wojciecha Zenki, który wciąż leczy uraz kolana oraz napastnika Bartłomieja Książka, który doznał kontuzji przed tygodniem w meczu z Zawiszą Sienno. W porównaniu ze środowym meczem z Prochem do kadry Polonii dołączy Łukasz Jopek

Ze Skaryszewianką mamy pecha

W ostatnich miesiącach Polonia mierzyła się ze skaryszewskim zespołem dwukrotnie i oba mecze zakończyły się porażką zespołu z Podzamcza. W letnim sparingu iłżecka drużyna przegrała 1:4, a w Pucharze Polski 2:4 (relacja). Miejmy nadzieję, że w najbliższym meczu gracze Polonii przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę!