Komunikat zarządu IKS Polonia w sprawie meczu z Bronią Radom

Komunikat zarządu IKS Polonia w sprawie meczu z Bronią Radom

Przedstawiamy oficjalny komunikat zarządu Iłżeckiego Klubu Sportowego Polonia w sprawie nierozegranego meczu iłżeckiego zespołu z Bronią Radom. 

"Zarząd Klubu IKS Polonia, przygotowując się do rozegrania meczu piłkarskiego Mirax Puchar Polski pomiędzy lokalną drużyną a zespołem Broni Radom, zwrócił się do Komisariatu Policji w Iłży o właściwe zabezpieczenie tego spotkania. Ze zgromadzonych przez Policję w Iłży oraz Radomską Policję informacji wynikało, że w dniu zaplanowanego meczu ma dojść do konfrontacji pomiędzy kibicami Powiślanki Lipsko, Zwolenianki Zwoleń, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Broni Radom a kibicami Radomiaka Radom, Szydłowianki Szydłowiec, Prochu Pionki i Polonii Iłża, co zagrażałoby bezpieczeństwu dla życia i zdrowia uczestników tego wydarzenia sportowego oraz dla infrastruktury stadionu i miasta Iłża. Z tego właśnie powodu mecz został uznany jako mecz podwyższonego ryzyka. W ślad za tymi ustaleniami na stadion w Iłży stawiła się grupa specjalistów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz funkcjonariusze Policji z Iłży, którzy na podstawie przeprowadzonej lustarcji boiska uznali, że obecny stan techniczny obiektu sportowego w Iłży przy ul. Podzamcze 47 nie jest w pełni przygotowany do rozegrania meczu piłkarskiego podwyższonego ryzyka. W związku z tym Zarząd IKS Polonia Iłża podjął rozmowy z Zarządem Broni Radom, aby zaplanowane spotkanie odbyło się na stadionie w Radomiu przy ul. Narutowicza 9, w którym my będziemy gospodarzami i na nas spocznie pokrycie wszelkich kosztów jakie wynikają ze zorganizowania takiego meczu. Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Zarząd Broni Radom nie zgodził się na rozegranie zaplanowanego meczu na terenie ich obiektu sportowego. Brane były pod uwagę inne alternatywy, rozegranie meczu w innym terminie na obiektach, które spełniają wymagania Policji a przede wszystkim aby obecni na tym spotkaniu kibice mogli czuć się bezpiecznie.

Z uwagi na wymienione okoliczności i w trosce o bezpieczeństwo sympatyków piłki nożnej Zarząd IKS Polonia podjął decyzję o nierozegraniu w dniu 27.09.2017 roku o godz. 16.15 meczu pomiędzy IKS Polonia Iłża a Bronią Radom na terenie boiska sportowego w Iłży przy ul. Podzamcze 47.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości