Na start - Plon Garbatka-Letnisko

Pierwszym ligowym spotkaniem Polonistów w nowym sezonie będzie niedzielny pojedynek z Plonem Garbatka-Letnisko. Zespół prowadzony przez Grzegorza Seremaka to jedna z największych niewiadomych nadchodzącego sezonu.

Plon:

Odeszło wielu piłkarzy...

Plon w czasie letniej przerwy opuściło wielu wartościowych piłkarzy m. in. bramkostrzelny Robert Kowalkowski, obrońca Piotr Sałek, pomocnicy Michał Rolnik i Wojciech Jędra (wszyscy Proch Pionki), obrońca Kamil Marszałek (Zwolenianka Zwoleń), pomocnik Radosław Deja (Skaryszewianka Skaryszew) oraz obrońca Paweł Sztobryn (Gryf Policzna)

...i tylko 4 przyszło

Do drużyny z Garbatki-Letniska dołączyło 4 nowych piłkarzy: Marcin Kołdej, Łukasz Żak (obaj KP Stanisławice), Sebastian Markowski, Piotr Żak (obaj Proch II Pionki)

Nowy trener

Grzegorz Seremak to mocno doświadczony zawodnik, ale także dobry trener, który ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy m. in. awans z KP Stanisławice do ligi okręgowej i utrzymanie zespołu w pierwszym historycznym sezonie, co było bardzo trudnym zadaniem.

Zwycięży wola walki?

Mimo tego, że klub opuścił niemal cały kręgosłup drużyny, zespół z Garbatki ma ambitne plany i chce grać tak by być w górnej części tabeli. Czy wolą walki uda im się zrealizować swój bardzo ambitny cel? Na pewno nie będzie im łatwo, ponieważ w tym sezonie Radomska Liga Okręgowa jest niezwykle mocna, a zespoły, które mają w planach bycie w czubie tabeli mocno wzmocniły swoją kadrę.

W Pucharze Polski

W ostatni weekend gracze z Garbatki rozegrali pierwsze oficjalne spotkanie w nowym sezonie z B-Klasowym AS Radomiak w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Radomski zespół nie sprawił większej trudności zawodnikom Plonu, którzy pokonali go 3:0. Bramki strzelili Arkadiusz Fusiek, Mateusz Prokop i Rafał Grzybowski. Najprawdopodobniej to ci zawodnicy będą odpowiadali za strzelanie bramek dla garbackiego zespołu w rozpoczynającym się sezonie

Polonia:

"Mamy młodą, perspektywiczną kadrę"

Tak właśnie podsumował zawodników Polonii trener Dominik Rokita. I nie mylił się, większość zawodników iłżeckiej drużyny nie skończyło jeszcze 25 lat, a niektórzy z nich grali nawet w 3-ligowych zespołach. Jest także kilku nowych młodych graczy, którzy powinni wnieść nową jakość do zespołu Polonii.

Nie zabraknie doświadczenia

W nadchodzącym sezonie w iłżeckiej Polonii nie zabraknie także doświadczonych zawodników takich jak np.36-letni obrońca Marcin Wiatrak, który ma za zadanie ułożyć defensywę IKS-u lub 37-letni Łukasz Kłos, który wciąż potrafi postraszyć bramkarzy przeciwnych drużyn.

"W każdym meczu gramy o 3 punkty, nie będziemy kalkulować"

Trener Rokita nie ujawnia, w którą część tabeli wraz z zespołem celuje. Zapowiada jedynie walkę w każdym meczu o 3 punkty. Czy zespołowi uda się wywalczyć upragniony awans? Początek batalii już w niedzielę.

W Pucharze Polski

Iłżecki zespół w Okręgowym Pucharze Polski odprawił z kwitkiem B-Klasową Krępiankę Rzeczniów, którą pokonał 4:0. Zawodnicy Polonii popisali się jednak wzorową... nieskutecznością. Miejmy nadzieję, że uda się ją zminimalizować w kolejnych meczach. Cieszy dyspozycja nowego napastnika Bartłomieja Książka, któremu udało się ustrzelić dublet.

Czytaj także:

>>>Historia meczów Polonii z Plonem Garbatka-Letnisko
>>>Dominik Rokita: - W każdym meczu będziemy grać o 3 punkty!

Polonia Iłża - Plon Garbatka-Letnisko
16 sierpnia 2015 r., godz. 15:00