Polonia rozpocznie sezon w Rzeczniowie

Meczem I rundy Okręgowego Pucharu Polski z Krępianką Rzeczniów Poloniści zainaugurują sezon 2015/16.

Porównanie drużyn:

Krępianka Rzeczniów:

Nieobliczalni w pojedynkach z Polonią

Patrząc na historię meczów rzeczniowskiego zespołu z Polonią można wyciągnąć wniosek, że zespół z Rzeczniowa jest naprawdę nieobliczalny. Nawet gdy był w dole tabeli, a iłżecka drużyna biła się o awans udało mu się pokonać Polonistów. Większość uważa, że są to "stare dzieje", ale czy na pewno?

Zobacz: Historia meczów Polonii z Krępianką Rzeczniów

Trener

Dodatkowego smaczku niedzielnemu pojedynkowi dodaje fakt, że trenerem Krępianki jest wieloletni piłkarz Polonii Emanuel Chudyba, który obecnie trenuje także 2 zespoły młodzieżowe w IKS-ie. Chudyba był zawodnikiem mocno związanym z iłżecką Polonią. Grał w niej z przerwami od 1994 do 2011 roku, najczęściej na pozycji napastnika.

Słaby ostatni sezon

Na pewno ubiegły sezon nie zapisze się na kartach historii Krępianki jako jeden z lepszych, bowiem zespół z Rzeczniowa zajął 9 miejsce (na 14) w radomskiej B-Klasie.

Polonia Iłża:

Nowi zawodnicy

W Polonii przed nowym sezonem pojawili się nowi zawodnicy, niektórzy nawet z 3-ligową przeszłością. Jednak jak wiadomo nazwiska nie grają i wszystkich zweryfikuje boisko.

Komentarz trenera

Dominik Rokita: - W Rzeczniowie chcemy wygrać i miejmy nadzieję nie odnieść żadnej kontuzji.

Jest to najbliższy wyjazdowy mecz Polonii w nadchodzącym sezonie, więc serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków iłżeckiego klubu w niedzielę do Rzeczniowa!

I runda okręgowego Pucharu Polski
Krępianka Rzeczniów - IKS Polonia Iłża