#ekstrAKlasa czyli podsumowanie 17. kolejki

Siedemnasta odsłona sezonu stała przede wszystkim pod znakiem meczu na szczycie. Królewscy Jedlnia podejmowali w Poświętnem Zwoleniankę Zwoleń. Ciekawe rozstrzygnięcia w meczach tych, którzy o dołączenie do czołówki walczą.

Królewscy Jedlnia - Zwolenianka Zwoleń. Bilans? Siedem żółtych kartek i zero bramek. Walki nie zabrakło, bramek już tak. Status quo w lidze zostało zachowane, lider na dwa punkty przed wiceliderem. Ciekawostką jest fakt, że to pierwszy w sezonie mecz, w którym nie padły bramki. Dotychczas w 115 pojedynkach zawsze coś zostało w sieci.

Na remisie w hitowym spotkaniu skorzystały zespoły, które gonią czołówkę - Polonia Iłża, która pokonała WUKS Ruda Wielka 4:1, Iskra Gózd, która okazała się lepsza od Zorzy Kowala (2:1), znów ustalając wynik w ostatnich minutach spotkania oraz Energia II Kozienice, która po potknięciach na początku rundy wiosennej pokonała rozpędzony Plon Garbatka-Letnisko 3:0, zamykając wynik już w pierwszej połowie.

Siedemnasta kolejka okazała się być dosyć agresywną. W meczu na szczycie padło 7 żółtych kartek. Na innych boiskach sędziowie pokazali 3 czerwone kartki. Ukarani zostali nimi w konsekwencji dwóch żółtych Daniel Sekulski z WUKS-u oraz Artur Gugała z Energii II. Najwidoczniej były grający trener Plonu Garbatka nie zachował chłodnej głowy w starciu z byłym klubem. Bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Konrad Krajewski z KS-u Chomentów. Miało to kolosalny wpływ na wynik. Bowiem po kierze jego zespół stracił jeszcze 5 bramek w starciu z Gryfią Mirów. W meczu z byłym pracodawcą fenomenalnie pokazał się Damian Grzmil, który aż pięciokrotnie wbił piłkę do siatki rywali, kompletując przy okazji hat-tricka w zaledwie sześć minut!

Gracze Megawatu Świerże Górne w ostatnich dwóch kolejkach potroili swój dorobek punktowy po rundzie jesiennej. Tak jak w przypadku meczu z KS-em Chomentów, wyrównane spotkanie nie było sensacją, tak remis z Gracją Tczów robi wrażenie. Za tydzień mecz z Polonią Iłża. Czy "elektryczni" podtrzymają passę i sprawią kolejną niespodziankę?

Akcja Jastrzębia - KS Magnuszew 3:0 (0:0)